Tomasz Kot gwiazdą biografii Nikoli Tesli

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tomasz+Kot+gwiazd%C4%85+biografii+Nikoli+Tesli-133626
Tomasz Kot zagra główną rolę w biografii genialnego serbskiego wynalazcy Nikoli Tesli. Autorem scenariusza i reżyserem filmu jest Anand Tucker ("Oświadczyny po irlandzku").

GettyImages-957281006.jpg Getty Images © Pool


Fabuła utworu ma skupiać się na ostatnim wielkim eksperymencie Tesli, który początkowo został uznany za porażkę, ale z czasem okazał się triumfem naukowca. W trakcie prac nad przedsięwzięciem bohater zmagał się zarówno z kłopotami finansowymi, jak i wewnętrznymi demonami.

– Nikola Tesla był jednym z najbardziej wpływowych i najważniejszych umysłów XX wieku – mówi Tucker. – Na wiele sposobów ukształtował współczesny świat, z elektrycznymi samochodami, natychmiastową łącznością przez Internet oraz globalną komunikacją. Był również bardzo skomplikowanym i niezwykłym człowiekiem. Tomasz jest znakomitym aktorem i kiedy zobaczyłem jego niesamowitą kreację w "Zimnej wojnie", nie miałem wątpliwości, kto powinien zagrać Teslę.

Zdjęcia mają rozpocząć się jesienią. Film zostanie nakręcony w języku angielskim. Stanowisko producenta piastuje Daria Jovicic ("Droga do zapomnienia", "Dziewczyna z perłą").