Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rca+%22Forresta+Gumpa%22+nakr%C4%99ci+dla+Disneya+nowego+%22Pinokia%22-135157

Twórca "Forresta Gumpa" nakręci dla Disneya nowego "Pinokia"?

  • Deadline
  • autor: łm
  • Filmy
Czy Robertowi Zemeckisowi uda się nareszcie przerwać pasmo box office'owych klęsk? Twórca "Powrotu do przyszłości" oraz "Forresta Gumpa" negocjuje stanowisko reżysera nowej wersji disneyowskiego "Pinokia".

1.jpg


Zrealizowana w 1940 roku animacja opowiada historię drewnianej marionetki skonstruowanej przez Dżepetta. Ożywiony pajacyk marzy o staniu się prawdziwym chłopcem. Próbuje więc udowodnić, że tak jak inni chłopcy potrafi rozrabiać. Za każde kłamstwo spotyka go jednak kara - wydłuża mu się nos. Mały urwis ucieka od swego opiekuna i używa swobody, całkowicie lekceważąc zasady wpojone mu w domu. Minie sporo czasu, zanim zrozumie swój błąd i wróci do przybranego ojca.

Pierwotnie nowego "Pinokia" miał wyreżyserować Sam Mendes. Później stanowisko po nim przejął Paul King ("Paddington"), który ostatecznie także zrezygnował z pracy dla Disneya.

Tak jak wspomnieliśmy na początku, ostatnie filmy Zemeckisa - "The Walk. Sięgając chmur", "Sprzymierzeni", "Witajcie w Marwen" - okazały się kasowymi porażkami. Aktualnie reżyser pracuje nad postprodukcją nowej wersji baśni "Wiedźmy".

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię