Twórca "Legionu" szykuje film o Doktorze Doomie

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rca+%22Legionu%22+szykuje+film+o+Doktorze+Doomie-124120
Na zakończenie Comic-Conowego panelu poświęconego serialowi "Legion" showrunner Noah Hawley zdradził, że zamierza zanurkować głębiej w świat marvelowskich bohaterów. Scenarzysta pracuje nad projektem filmu o Doktorze Doomie dla studia Fox.


Hawley nie ujawnił wiele - zapewne nie mógł, tym bardziej że projekt jest prawdopodobnie na wczesnym etapie rozwoju. Trudno powiedzieć, czy przygotowywany przez niego film będzie miał cokolwiek wspólnego z "Fantastyczną Czwórką" Josha Tranka, gdzie ta postać pojawiła się ostatnio. Wcielił się w nią wówczas Toby Kebbell.

Poprzednią wielkoekranową wersją Dooma była ta z "Fantastycznej Czwórki" Tima Story'ego z 2005 roku. Wówczas odtwórcą wspomnianej roli był Julian McMahon.

Doktor Doom to oczywiście ikoniczna postać stworzona przez Stana Lee i Jacka Kirby'ego. Genialny naukowiec, głowa fikcyjnego państwa Latveria oraz arcywróg Fantastycznej Czwórki.

Co powiecie na powrót Dooma pod piórem Hawleya, twórcy nie tylko "Legionu", ale i "Fargo"? Brzmi dobrze. Wolelibyście, żeby film kontynuował wątki filmu Tranka czy był zupełnie nową historią?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones