Twórcy odpowiedzialni za "Doktor Sen" zekranizują "Przebudzenie" Kinga

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rcy+odpowiedzialni+za+%22Doktor+Sen%22+zekranizuj%C4%85+%22Przebudzenie%22+Kinga-137670
Twórcy odpowiedzialni za "Doktor Sen" zekranizują "Przebudzenie" Kinga
źródło: materialy promocyjne
autor: Alberto E. Rodriguez
Po sukcesie filmu "Doktor Sen" Mike Flanagan i Trevor Macy kontynuują współpracę z Warner Bros. Panowie przygotują "Revival", czyli ekranizację powieści Stephena Kinga wydanej w Polsce pod tytułem "Przebudzenie".

Flanagan będzie scenarzystą "Revival" i ma otwartą drogę, by całość wyreżyserować. Macy i Flanagan będą też współproducentami obrazu.

Nie jest to pierwsza próba przeniesienia na duży ekran powieści Stephena Kinga. Przed kilkoma laty za projekt wziął się Josh Boone. Wtedy mówiło się, że wielebnego Charlesa Jacobsa może zagrać Samuel L. Jackson.

Akcja "Przebudzenia" rozgrywa się w niedużej miejscowości w Nowej Anglii, ponad pół wieku temu. Na małego chłopca bawiącego się żołnierzykami pada cień. Jamie Morton podnosi głowę i widzi intrygującego mężczyznę, jak się okazuje, nowego pastora. Charles Jacobs wraz ze swoją piękną żoną odmieni miejscowy kościół. Mężczyźni i chłopcy skrycie podkochują się w pani Jacobs; kobiety i dziewczęta – w tym także matka Jamiego i jego ukochana siostra Claire – tym samym uczuciem darzą wielebnego Jacobsa. Jednak kiedy rodzinę Jacobsów spotyka tragedia, a charyzmatyczny kaznodzieja wyklina Boga i szydzi z wiary, zostaje wygnany przez zszokowanych parafian.

Jamie ma własne demony. Od wielu lat gra na gitarze w zespołach na terenie całego kraju i wiedzie tułaczy żywot rockandrollowego muzyka, uciekając od rodzinnej tragedii. Po trzydziestce – uzależniony od heroiny, pozostawiony na pastwę losu, zdesperowany – Jamie ponownie spotyka Charlesa Jacobsa, co ma głębokie konsekwencje dla nich obu. Ich więź przeradza się w pakt, o jakim nawet diabłu się nie śniło, a Jamie odkrywa, że słowo "przebudzenie"  ma wiele znaczeń.