Ujawniono przyczynę śmierci Carla Weathersa. Na co zmarł ekranowy Apollo Creed?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ujawniono+przyczyn%C4%99+%C5%9Bmierci+Carla+Weathersa.+Na+co+zmar%C5%82+ekranowy+Apollo+Creed-154045
Ujawniono przyczynę śmierci Carla Weathersa. Na co zmarł ekranowy Apollo Creed?
źródło: Getty Images
autor: Vincent Sandoval
Ujawniono przyczynę śmierci Carla Weathersa. Aktor, najlepiej znany z cyklu filmów o Rockym Balboi, w których grał jego przeciwnika i przyjaciela Apollo Creeda, a także "Predatora" i serialu "The Mandalorian", zmarł w nocy z pierwszego na drugiego lutego tego roku. 

Znamy przyczynę śmierci Carla Weathersa


Jak podaje Deadline, wydano akt zgonu Carla Weathersa. Jako oficjalna przyczyna śmierci wpisana jest w nim miażdżyca, na którą aktor cierpiał od lat. Tym samym uznano, że zmarł on z przyczyn naturalnych.

Aktor zmarł w nocy z pierwszego na drugiego lutego. Miał 76 lat. W wydanym przez rodzinę oświadczeniu mogliśmy przeczytać: 

Carl był wyjątkowym człowiekiem, który prowadził niezwykłe życie. Odcisnął piętno na kinie, telewizji, sztuce i sporcie. Dzięki swej pracy zyskał światową rozpoznawalność wśród przedstawicieli różnych generacji. Był ukochanym bratem, ojcem, dziadkiem, partnerem i przyjacielem.

Najważniejsze role Carla Weathersa


Sympatię fanów na całym świecie przyniosła Carlowi Weathersowi role Apollo Creeda, czyli przeciwnika i przyjaciela Rocky'ego Balboi, oraz pułkownika Ala Dillona z "Predatora" Johna McTiernana. Na uwagę zasługują również jego występy w takich filmach jak "Bliskie spotkania trzeciego stopnia", "Komandosi z Navarony", "Śmiertelne polowanie", "Szalony Jackson" czy "Farciarz Gilmore". 

Carl Weathers chętnie występował też w produkcjach telewizyjnych. Mogliśmy go zobaczyć m.in. w serialach "Street Justice", "Gorączka nocy", "Brothers", "Colony", "Chicago Justice". Gościnnie pojawiał się również m.in. w "Starskym i Hutchu", "Ostrym dyżurze" czy "Chicago Fire" i "Chicago P.D.".  

O czym opowiada "The Mandalorian"? Zobacz zwiastun


Filmografię Carla Weathersa zamyka "The Mandalorian", w którym wcielał się w postać Greefa Kargi. Opowiada o mandaloriańskim łowcy nagród, który otrzymuje zlecenie od tajemniczego klienta. Sprawy komplikują się, gdy najemnik nieoczekiwanie zaprzyjaźnia się z Grogu – istotą, którą miał dostarczyć swojemu mocodawcy. Zobaczcie zwiastun pierwszego sezonu: