Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Umys%C5%82+Dakoty+Fanning+znajdzie+si%C4%99+w+ogniu+za+spraw%C4%85+Charlize+Theron-104574

Umysł Dakoty Fanning znajdzie się w ogniu za sprawą Charlize Theron

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy
Charlize Theron zaczyna się powoli specjalizować w produkcji filmów z młodymi aktorkami. Dopiero skończyły się prace nad "Dark Places" z Moretz, a Theron już angażuje się w realizację "Brain on Fire". Gwiazdą tego filmu ma być Dakota Fanning.

umysl_w_ogniu.jpg


Fanning jeszcze nie tak dawno temu była jedną z najważniejszych dziecięcych gwiazd kina. Sławę przyniosły jej role w takich filmach jak "Sam", "Człowiek w ogniu", a przede wszystkim "Wojna światów". Teraz ma już 20 lat i próbuje znaleźć sobie miejsce w dorosłym kinie. Jak na razie jej starania przynoszą mieszane rezultaty. Ostatnio znalazła się w obsadzie nowego projektu byłych królów gejowskiego porno Richarda Glatzera i Washa Westmorelanda "The Last of Robin Hood".

"Brain on Fire" powstanie na bazie autobiograficznej książki Susannah Cahalan wydanej w Polsce pod tytułem "Umysł w ogniu". Pewnego dnia Susannah Cahalan obudziła się w szpitalnym pokoju, przywiązana do łóżka i pilnowana, niezdolna mówić i poruszać się. Jej kartoteka medyczna obejmowała miesiąc – z którego kobieta absolutnie nic nie pamiętała – i znajdowały się w niej zapisy o psychozie, zachowaniach pełnych przemocy i niestabilności psychicznej. A przecież zaledwie kilka tygodni wcześniej Susannah była zdrowa i szczęśliwie zakochana, do tego stała u progu błyskotliwej kariery dziennikarskiej.

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię