Viggo Mortensen przyjeżdża do Polski

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Viggo+Mortensen+przyje%C5%BCd%C5%BCa+do+Polski-139768
Viggo Mortensen przyjeżdża do Polski
Viggo Mortensen, trzykrotnie nominowany do Oscara aktor znany z takich hitów jak "Green Book" czy "Władca pierścieni", odwiedzi Polskę z okazji premiery swojego reżyserskiego debiutu "Jeszcze jest czas".

Viggo Mortensen pojawi się w Polsce na zaproszenie M2 Films, dystrybutora filmów "Jeszcze jest czas" i "Green Book". W trakcie swojej wizyty odwiedzi Toruń, gdzie jego reżyserski debiut "Jeszcze jest czas" już 14 listopada otworzy 28. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE, a następnie uświetni swoją obecnością specjalny pokaz filmu w warszawskiej Kinotece.

Viggo Mortensen to amerykański aktor duńskiego pochodzenia, który ma na swoim koncie trzy nominacje do Oscara. Na dużym ekranie zadebiutował w filmie Petera Weira "Świadek", w ciągu swojej blisko czterdziestoletniej kariery zagrał u największych reżyserów, m.in. u Jane Campion, Briana De Palmy, Ridleya Scotta, Petera Jacksona czy Davida Cronenberga. W 2018 roku wystąpił w filmie "Green Book", który przyniósł mu trzecią nominację do Oscara. Mortensen oprócz aktorstwa zajmuje się także fotografią, malarstwem i poezją, a także prowadzi swoje własne wydawnictwo. Aktor mówi też płynnie w ośmiu językach, m.in. angielskim, duńskim, francuskim, hiszpańskim czy włoskim.

"Jeszcze jest czas" to reżyserski debiut aktora. Mortensen napisał również scenariusz do filmu oraz wystąpił przed kamerą. U jego boku zagrał Lance Henriksen w znakomitej roli, która od światowej premiery wymieniana jest w kontekście przyszłorocznych Nagród Akademii Filmowej. Autorem zdjęć do filmu jest Marcel Zyskind.


"Jeszcze jest czas" to poruszająca i szczera opowieść o rodzinie i wszystkich odcieniach miłości, również tych najtrudniejszych. John (Viggo Mortensen) wiedzie szczęśliwe życie w Los Angeles, gdzie mieszka razem ze swoją rodziną. Kalifornia to przyjazny i otwarty dla wszystkich świat, zupełnie inny niż dom rodzinny Johna, w którym wciąż mieszka jego ojciec – farmer przywiązany do ziemi i konserwatywnych wartości. Kiedy Willis (Lance Henriksen) zaczyna podupadać na zdrowiu, przenosi się do Los Angeles, by zamieszkać z Johnem. Czy ojciec i syn, których od lat dzieli wszystko, będą potrafili porozumieć się i zaakceptować dzielące ich różnice?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones