Viggo Mortensen, Caleb Landry Jones w filmie o wojnie w Wietnamie

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Viggo+Mortensen%2C+Caleb+Landry+Jones+w+filmie+o+wojnie+w+Wietnamie-144356
Viggo Mortensen, Caleb Landry Jones w filmie o wojnie w Wietnamie
źródło: Getty Images
autor: Sylvain Lefevre
Viggo Mortensen i Caleb Landry Jones zagrają główne role w filmie "Two Wolves". Za kamerą stanie Alex Gibney. Autorem scenariusza jest Anthony McCarten.

O CZYM BĘDZIE "TWO WOLVES"?Akcja filmu rozgrywać się będzie w czasie wojny w Wietnamie. Głównym bohaterem jest pilot helikoptera Hugh Thompson, który zwrócił się przeciwko swoim towarzyszom broni i bronił nieuzbrojonych cywilów z wioski My Lai. Został nazwany zdrajcą. Groził mu sąd wojskowy. Jego los zależał od generała Williama "Raya" Peersa, któremu zlecono przeprowadzenie śledztwa w sprawie tego, co naprawdę zaszło w My Lai.

KIM JEST VIGGO MORTENSEN?Viggo Mortensen urodził się 20 października 1958 roku w Nowym Jorku, dzieciństwo spędził na Manhattanie. Wraz z rodzicami, Duńczykiem i Amerykanką, bardzo dużo podróżował - m.in. po Danii i Ameryce Południowej. Grać zaczynał w Nowym Jorku, ale po pewnym czasie przeniósł się do Los Angeles.

Na dużym ekranie zadebiutował w filmie Petera Weira "Świadek" i od tego czasu zagrał u wielu znanych reżyserów, m.in. u Jane Campion, Briana De Palma, Ridleya Scotta i Tony'ego Scotta. Oprócz grania, Mortensen zajmuje się również fotografią, malarstwem i poezją.

Ostatnie Viggo Mortensen wystąpił w wyreżyserowanym przez siebie filmie "Jeszcze jest czas". Zdobył za niego Nagrodę Specjalną na festiwalu w San Sebastian.


KIM JEST CALEB LANDRY JONES?

Caleb Landry Jones urodził się w mieście Garland w stanie Teksas. Niedługo potem jego rodzina przeniosła się do pobliskiego miasta Richardson, gdzie się wychował i w którym poznał Roberta Hudsona tworząc z nim eksperymentalny zespół rockowo folkowy Robert Jones.

Aktorstwem zajął się w 2007 roku, zaczynając od drobnych występów m.in. w filmie "To nie jest kraj dla starych ludzi". Pierwszą większą rolę otrzymał w 2010 roku w amerykańskim horrorze "Ostatni egzorcyzm".

W tym roku Caleb Landry Jones wystąpił w filmie "Nitram" Justina Kurzela. Rola ta przyniosła mu nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Cannes.


KIM JEST ALEX GIBNEY?

Alex Gibney urodził się 23 października 1953 roku. Jest ojcem był znany dziennikarz, specjalista od Japonii Frank Gibney. Jego ojczymem był zaś pastor i pacyfista William Sloane Coffin.

Gibney rozpoczął pracę dokumentalisty w latach 80. Jego pierwszym pełnometrażowym dokumentem był "Przekręt w Enronie", który zdobył nominację do Oscara. Kolejny film, "Kurs do Krainy Cienia", został przez Akademię uznany najlepszym filmem.

"Two Wolves" będzie pierwszą pełnometrażową fabułą reżysera od ponad 40. lat. W ostatnim czasie zdarzało mu się pracować przy serialach, mi.in. nakręcił jeden z odcinków "Billions"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones