Wenecja 2019: "Oficer i szpieg" z FIPRESCI, "Boże ciało" z nagrodą Europa Cinemas

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wenecja+2019%3A+%22Oficer+i+szpieg%22+z+FIPRESCI%2C+%22Bo%C5%BCe+cia%C5%82o%22+z+nagrod%C4%85+Europa+Cinemas-134590
W sobotę wieczorem poznamy zdobywców najważniejszych nagród na festiwalu w Wenecji. Jednak różne gremia już przyznały swoje wyróżnienia. Wśród laureatów są Roman Polański i Jan Komasa.


Listę już wyróżnionych znajdziecie poniżej.

Nagrody FIPRESCI
Najlepszy film konkursu głównego: "Oficer i szpieg"
Najlepszy film pozostałych sekcji: "Blanco en blanco" (sekcja Horyzonty)

Dni Weneckie
Nagroda dla reżysera: Jayro Bustamante - "La Llorona"
Nagroda publiczności: "Un divan à Tunis"

Nagroda sieci kin Europa Cinemas
"Boże ciało"


Queer Lion
"El Príncipe"
(Tydzień Krytyki)

Tydzień Krytyki
Najlepszy film: "Jeedar El Sot"
Nagroda publiczności: "Jeedar El Sot"
Nagroda Klubu Filmowego z Werony: "Sayidat Al Bahr"
Nagroda Mario Serandrei – Hotel Saturnia za wkład techniczny: "Jeedar El Sot"

Tydzień Krytyki - filmy krótkometrażowe
Najlepszy film: "Veronica non sa fumare"
Reżyseria: Veronica Spedicati - "Il nostro tempo"
Nagroda za wkład techniczny: "Los oceanos son los verdaderos continentes"

Nagroda włoskich krytyków zrzeszonych w SNCCI
"American Skin"


Nagroda ARCA CinemaGiovani
Najlepszy film konkursu głównego: "Ema"
Najlepszy włoski film na festiwalu: "Martin Eden"

Brian Award
"The Perfect Candidate"

CICT - UNESCO "Enrico Fulchignoni" Award
"45 Seconds of Laughter"

Edipo Re Award
"Boże ciało"


Nagroda Fanheart3
Najlepszy film: "Joker"
Najlepsza para: Milla i Moses z "Babyteeth"
Doświadczenie VR: "Wolves in the Walls"

Nagroda klubów dyskusyjnych zrzeszonych w FEDIC
"Sole"


Nagrody Francesco Pasinetti (dziennikarzy filmowych zrzeszonych w SNGCI)
Najlepszy film: "Il sindaco del Rione Sanità"
Aktor: ex aequo Francesco Di Leva i Massimiliano Gallo - "Il sindaco del Rione Sanità"
Aktorka: Valeria Golino - "5 è il numero perfetto", "Adults in the Room" i "Tutto il mio folle amore"
Nagroda specjalna: "Citizen Rosi"

BNL Gruppo BNP Paribas - Peoples Choice Award
"Un divan à Tunis"

Green Drop Award
"Oficer i szpieg"


HRNs Award
(nagroda dla filmu poruszającego tematykę praw człowieka)
"Les épouvantails"

INTERFILM Award (nagroda dla filmu promującego dialog między religiami)
"Bik Eneich - Un fils"

Lanterna Magica Award
"Sole"

Leoncino d'Oro Award
"Il sindaco del Rione Sanità"

Lizzani Award
"Nevia"


NUOVOIMAIE TALENT AWARD
Młody aktor: Claudio Segaluscio
Młoda aktorka: Virginia Apicella

Sfera 1932 Award
"Woman"

SIGNIS Award
"Babyteeth"

Adele and Christopher Smithers Award
"Babyteeth"

"Sorriso diverso" Award
"Mio fratello rincorre i dinosauri"


Premio Soundtrack Stars Award
Najlepszy Soundtrack: "Joker"
Nagroda Jury: "Babyteeth"

Premio UNIMED
"Ema"


Udostępnij: