Wiemy, kiedy ruszają prace na planie "Barbie"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wiemy%2C+kiedy+ruszaj%C4%85+prace+na+planie+%22Barbie%22-143104
Wiemy, kiedy ruszają prace na planie "Barbie"
źródło: Getty Images
autor: Victor Chavez
Na początku przyszłego roku w Londynie ruszają zdjęcia do zapowiadanego od dawna filmu fabularnego o przygodach Barbie. Tytułową rolę zagra Margot Robbie, zaś stanowisko reżyserki będzie piastować Greta Gerwig.

Twórczyni oscarowych "Lady Bird" oraz "Małych kobietek" napisała również scenariusz filmu do spółki ze swoim partnerem Noah Baumbachem ("Historia małżeńska"). Para pracuje aktualnie nad komediodramatem "White Noise". Baumbach jest jego scenarzystą i reżyserem, zaś Gerwig gra w nim jedną z głównych ról.

Fabuła "Barbie" trzymana jest na razie w tajemnicy. W rozmowie z "Variety" Robbie, która jest również producentką przedsięwzięcia, zdradziła jednak, że film będzie zastrzykiem pozytywnej energii oraz inspiracją dla pragnących spełniać marzenia młodych widzów. Wytwórnia Warner Bros. zaplanowała premierę kinową na 2023 rok.
 
Barbie trafiła na rynek w 1959 roku. Wkrótce stała się najpopularniejszą lalką świata i fenomenem popkultury. Dziś jej logiem sygnuje się nie tylko zabawki, ale też zestawy gadżetów, książki, komiksy i gry wideo.  Marka warta jest setki milionów dolarów.