Wikingowie powrócili... do IPLI

https://www.filmweb.pl/news/Wikingowie+powr%C3%B3cili...+do+IPLI-104446
A wraz z nimi powraca opowieść, która przenosi nas w czasy wielkich wojowników, mitycznych bogów i średniowiecznej Skandynawii. Już teraz można obejrzeć w IPLI dwa premierowe odcinki nowego sezonu "Wikingów".


Pierwszy sezon "Wikingów" zawładnął sercami widzów nie tylko w Polsce, ale i w Stanach Zjednoczonych, gdzie stał się najpopularniejszym serialem telewizyjnym wśród produkcji stacji kablowych i satelitarnych. W 2013 roku każdy odcinek historii o wikingach oglądało średnio 4 miliony widzów.

W drugim sezonie "Wikingów" dalej śledzimy losy legendarnego, nordyckiego wojownika Ragnara Lothbroka (Travis Fimmel), który wykorzystuje swoją nowo zdobytą pozycję jarla, by plądrować, grabić i odkrywać nowe królestwa wraz z grupą swoich nieustraszonych wojowników.

W IPLI pierwsze cztery odcinki serialu
będą udostępnione przed premierą telewizyjną (poniedziałek 21 i 28 kwietnia, godz. 22:00), a kolejne sześć równolegle z emisją w kanale HISTORY (każdy wtorek, godz. 22:00).

Twórcy zapowiadają jeszcze bardziej wartką akcję, efektowne walki wojowników i morskie wyprawy zanurzone w skandynawskiej mitologii i malowniczej scenerii.

Pomysłodawcą i autorem scenariusza serialu "Wikingowie" jest Michael Hirst, twórca m.in. wyróżnionego nagrodą Akademii Filmowej obrazu "Elizabeth".
Informacja sponsorowana