Zack Snyder wraca z filmem o zombie

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Zack+Snyder+wraca+z+filmem+o+zombie-131635
Zack Snyder wraca. Twórca "300", "Watchmen. Strażników" i "Batman v Superman: Świtu sprawiedliwości" przygotowuje nowy projekt. Będzie to "Army of the Dead" horror/thriller o zombie, który powstanie dla platformy Netflix.

GettyImages-516619044.jpg Getty Images © Victor Chavez

Ostatni film w reżyserii Snydera to "Liga Sprawiedliwości", prace nad którą musiał jednak porzucić ze względu na rodzinną tragedię. Projekt dokończył za niego Joss Whedon. Teraz jednak Snyder szykuje się do powrotu.

Projekt "Army of the Dead" będzie oparty na pomyśle reżysera. Scenariusz napisał Joby Harold ("Król Artur: Legenda miecza"). To opowieść rozgrywająca się w trakcie epidemii zombie w Las Vegas. Bohaterem jest mężczyzna, który zbiera grupę najemników, by zagrać va banque: przedostać się do objętej kwarantanną strefy i zrealizować największy skok w historii.

Nie jest to nowy projekt. Netflix przejął go od studia Warner Bros., które miało go w zanadrzu od 2007 roku. Za produkcję odpowiedzą Snyder i jego żona Deborah Snyder pod szyldem nowo założonej firmy Stone Quarry. Początek zdjęć zaplanowano na lato, a budżet ma wynieść około 90 milionów dolarów.

Tym razem nie mam na sobie kajdanek, zapowiada reżyser. To okazja, by odnaleźć czystą przyjemność wyrażenia siebie poprzez gatunek. Spodziewajcie się najbardziej czadowego, samoświadomego - ale bez puszczania oka do kamery - i szalonego filmu o zombie, jaki kiedykolwiek powstał.
Udostępnij: