Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Zemeckis+przeniesie+akcj%C4%99+%22Wied%C5%BAm%22+na+po%C5%82udnie+Stan%C3%B3w-130658

Zemeckis przeniesie akcję "Wiedźm" na południe Stanów

  • Geeks WorldWide
  • autor: jp
  • Filmy
Latem ujawniono, że Robert Zemeckis nakręci dla studia Warner Bros. nową wersję "Wiedźm" (poprzednią wyreżyserował Nicolas Roeg, a w roli głównej wystąpiła Anjelica Huston). Właśnie poznaliśmy nowe szczegóły projektu.

the-witches-watching-recommendation-videoSixteenByNineJumbo1600-v2.jpg

Film - podobnie jak wersja z 1990 roku - będzie ekranizacją książki Roalda Dahla. Akcja oryginału rozgrywa się głównie w Anglii, Zemeckis tymczasem przeniesie historię na amerykańskie południe, do Alabamy.

Oto oficjalny opis fabuły filmu: Po śmierci rodziców mały chłopiec trafia pod opiekę kochającej i zadziornej babci, która za młodu przeżyła przerażające spotkanie z wiedźmami. Kiedy kobieta uświadamia sobie, że czarownice wróciły, ucieka wraz z chłopcem do najbardziej ekskluzywnego kurortu na amerykańskim południu. Niestety, okazuje się, że bohaterowie trafiają prosto do gniazda wiedźm. Przewodzi im Najwyższa Czarownica, która zamierza zmienić wszystkie dzieci w myszy - zaczynając od małego chłopca...

Do roli głównego bohatera producenci szukają 8-10-letniego czarnoskórego aktora. W roli babci również zobaczymy Afroamerykankę.

Scenariusz napisali Zemeckis i Kenya Barris.

zobacz też: