Znamy datę premiery rebootu "Dziewczyny z tatuażem"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Znamy+dat%C4%99+premiery+rebootu+%22Dziewczyny+z+tatua%C5%BCem%22-122168
To już oficjalna informacja: wytwórnia Sony szykuje reboot "Dziewczyny z tatuażem". Film trafi do kin 5 października 2018 roku.


Za kamerą stanie Fede Alvarez, reżyser remake'u "Martwego zła" oraz "Nie oddychaj". W rolach głównych nie powrócą, niestety, gwiazdy "Dziewczyny z tatuażem", Daniel Craig i Rooney Mara. Twórcy nowej wersji zamierzają wymienić całą obsadę.

Podstawą scenariusza jest wydana w 2015 roku czwarta odsłona bestsellerowego cyklu kryminałów "Millennium" - "Co nas nie zabije" pióra Davida Lagercrantza. Zdjęcia mają rozpocząć się we wrześniu tego roku.

Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael bez wahania zaczyna zbierać materiały do sensacyjnego tekstu, który może uratować jego karierę (nota wydawcy).

Zrealizowana w 2011 roku "Dziewczyna z tatuażem" w reżyserii Davida Finchera nie okazała się przebojem kasowym. Zarobiła na całym świecie 230 milionów dolarów przy budżecie rzędu 90 milionów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones