Heath Ledger

Heath Andrew Ledger

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/6322/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":43180,"rate":8.803126447429365,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/6322/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":7,"rate":4.714285714285714,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/6322/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":2,"rate":8,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}}]
8,8
43 180 ocen gry aktorskiej
Miał zagrać główną postać w filmie "Aleksander", ale ostatecznie rola powędrowała do Colina Farrella.
Ukończył Guildford Grammar School w Perth (Australia).
Aktor zmarł przed ukończeniem prac nad filmem "Parnassus". Jako, że jego postać często zmienia wygląd, rolę po jego śmierci przejęli trzej inni aktorzy: Jude Law, Johnny Depp i Colin Farrell, którzy cały swój dochód z filmu przeznaczyli na zabezpieczenie przyszłości finansowej jego córki Matilde Rose Ledger.
Był jednym z kandydatów do roli dr. Stephena Maturina w filmie "Pan i władca: Na krańcu świata". Ostatecznie angaż otrzymał Paul Bettany.
Rozważano jego kandydaturę przy obsadzaniu roli Lestata de Lioncourta w filmie "Królowa potępionych", którą ostatecznie otrzymał Stuart Townsend.
Był brany pod uwagę do roli Pana O'Briena w filmie "Drzewo życia". Jednak na kilka miesięcy przed śmiercią porzucił projekt z nieznanych powodów. Ostatecznie angaż otrzymał Brad Pitt.
Początkowo miał zagrać Llewelyna Mossa w filmie "To nie jest kraj dla starych ludzi", jednak w ostatniej chwili wycofał się z projektu. Ostatecznie rolę otrzymał Josh Brolin.
Studio Warner Bros. wydało w maju 2008 roku na terenie Australii i Ameryki lalkę przedstawiającą go jako Jokera z filmu "Mroczny Rycerz".
Ma trzy siostry: starszą rodzoną Kate Ledger oraz młodsze przyrodnie Olivię Ledger i Ashleigh Bell.
Jego ojcem jest Kim Ledger.
Zastanawiał się nad rolą Kara w filmie "Kuloodporny", ale w końcu ją odrzucił. Ostatecznie angaż otrzymał Seann William Scott.
Był brany pod uwagę przy obsadzaniu roli Christiana w filmie "Moulin Rouge!", którą ostatecznie otrzymał Ewan McGregor.
Oferowano mu rolę Oficera Hansona w filmie "Miasto gniewu", jednak on nie był zainteresowany tym projektem. Ostatecznie angaż otrzymał Ryan Phillippe.
Odrzucił rolę Szatana w filmie "I stanie się koniec". Angaż ostatecznie otrzymał Gabriel Byrne.
28 października 2005 roku jego partnerka Michelle Williams urodziła córkę Matildę Rose Ledger.
Był brany pod uwagę do jednej z głównych ról w filmie "Mad Max: Fury Road".
Zrezygnował z pracy na planie filmu "Australia" z powodu zajęć na planie "Mrocznego Rycerza".
Był brany pod uwagę do roli Jamesa Bonda w "Casino Royale". Ostatecznie angaż otrzymał Daniel Craig.
Ubiegał się o rolę Petera Parkera w filmie "Spider-Man", jednak ostatecznie angaż otrzymał Tobey Maguire.
Zmarł 22 stycznia 2008 roku w wyniku przedawkowania przepisanych mu leków przeciwbólowych, nasennych i uspokajających. Znaleziono go martwego w swoim apartamencie na Manhattanie (Nowy Jork, USA). Jego ciało zostało skremowane i złożone na cmentarzu Fremantle (Australia).
Miał zagrać Maxa w serialu "Roswell: w kręgu tajemnic", ale po porażce serialu "Prawo miecza", w którym grał główną rolę, wytwórnia Fox nie chciała go zatrudnić. Ostatecznie angaż otrzymał Jason Behr.