Świat

The Walking Dead

{"id":"26","linkUrl":"/world/The+Walking+Dead-26","alt":"The Walking Dead","imgUrl":"https://fwcdn.pl/cwpo/00/26/26/24.3.jpg"}

Świat seriali i gier wywodzący się z serii komiksów autorstwa Roberta Kirkmana (scenariusz) oraz rysowników Tonyego Moorea i Charliego Adlarda. W 2010 roku stacja AMC rozpoczęła emisję serialu, którego twórcą był Frank Darabont ("Zielona mila", "Skazani na Shawshank"). W kolejnych latach powstały liczne spin-offy. Najbardziej znane z nich to "Fear the Walking Dead" Dave'a Ericksona ("Synowie Anarchii") i Roberta Kirkmana z 2015 roku oraz emitowany od 2020 roku "The Walking Dead: Nowy Świat". 

Akcja toczy się w świecie opanowanym przez zombie. Grupka ocalałych ludzi poszukuje w nim bezpiecznego miejsca, które stanie się ich nowym domem. Muszą przy tym nie tylko walczyć o przetrwanie, ale także rozwiązywać konflikty powstające w grupie. Główni bohaterowie to m.in. szeryf Rick Grimes, jego prawa ręka Daryl Dixon (postać niemająca odpowiednika w komiksach), były partner Shane Walsh, urzędniczka kancelarii prawniczej Andrea Harrison, a także Carol Peletier i Glenn Rhee.

Serial wielokrotnie był nominowany do najważniejszych nagrod telewizyjnych, m.in. Emmy, Saturnów czy Złotych Globów. Serial został doceniony m.in. za najlepszą charakteryzację oraz role aktorów, m.in. Andrew Lincolna (szeyf Rick Grimes), Jeffrey'a Deana Morgana (serialowy Negan) czy Danai Gurira (serialowa Michonne). 

Więcej Mniej
gatunki Horror / Dramat
Tales of the Walking Dead
Zwiastun nr 1
The Walking Dead: Nowy Świat
Zwiastun nr 1 2:41
Fear the Walking Dead
Zwiastun nr 3 (sezon 5) 2:53
The Walking Dead: The Final Season
Zwiastun nr 5 - Epizod III 1:18
The Walking Dead: A New Frontier
Zwiastun nr 6 - Epizod V 1:05
The Walking Dead: Michonne
Zwiastun nr 4 - Epizod III 1:02
Wywiad wideo
Wywiad wideo Rozmawiamy z aktorami z serialu "The Walking Dead" 5:01
  • Wiadomo, czy trafi to jakoś blisko premiery na któryś z dostępnych u nas streamingów?

    • Serial o niepełnoosprawnych umysłowo nastolatkach, udających się na wycieczkę do Nowego Jorku w celu odnalezienia ostatniego działającego iphona z zaginioną piosenką J Bibera. Po dwóch odcinkach podziękuję . Głupota głównych postaci i brak pozorów realizmu w ukazaniu świata po pandemi skutecznie ... więcej

    The Walking Dead jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.