"Avatar 2": Oto zdjęcia z planu 2. części hitu Jamesa Camerona

Joblo / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Avatar+2%22%3A+Oto+zdj%C4%99cia+z+planu+2.+cz%C4%99%C5%9Bci+hitu+Jamesa+Camerona-144876
"Avatar 2": Oto zdjęcia z planu 2. części hitu Jamesa Camerona
James Cameron pracuje nad długo wyczekiwanym sequelem "Avatara". Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kontynuacja najbardziej kasowego filmu w historii trafi na ekrany w grudniu 2022 roku. Już teraz możecie zobaczyć udostępnione przez producentów zdjęcia z planu i concept arty.


"Avatar 2" – co wiemy o filmie?


Jake Sully (Sam Worthington) i Neytiri (Zoe Saldana) założyli rodzinę i żyją spokojnie. Kiedy Administracja Rozwoju Zasobów wraca na Pandorę, są zmuszeni uciekać na rafę.

Znaczna część akcji będzie się toczyć w oceanie Pandory, dlatego na potrzeby produkcji zbudowano ogromne zbiorniki wodne. Realizowanie w nich zdjęć okazało się jednak wyzwaniem. Technologia motion capture, którą wykorzystano w pierwszej części, nie działała pod wodą. Mimo nacisków ze strony kolegów, którzy nalegali, aby podwodne sceny zrealizować "na sucho", z aktorami wiszącymi na linach, Cameron pozostał nieugięty. Na potrzeby "Avatara 2" opracowano technologię motion capture, której można używać pod wodą.  

Poza Samem Worthingtonem i Zoe Saldaną do swoich ról z pierwszej części powrócą m.in. Stephen Lang, Sigourney Weaver i Giovanni Ribisi."Avatar" – ile części powstanie?


Na sequel "Avatara" czekamy już od ponad dekady. Początkowo James Cameron planował zrealizować dwie części, ostatecznie zdecydował się jednak nakręcić aż cztery nowe filmy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, piąta część trafi na ekrany pod koniec tej dekady.

"Avatar" – najbardziej kasowy film w historii kina


Globalne wpływy z "Avatara" wynoszą jak na razie 2 847 246 203 dolarów. Na drugim miejscu box office'u znajduje się widowisko "Avengers: Koniec gry", które zarobiło "tylko" 2 797 501 328 dolarów. Zobaczcie zwiastun hitu Jamesa Camerona