"Birds of Prey" z kategorią wiekową R

Comic Book Movie / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Birds+of+Prey%22+z+kategori%C4%85+wiekow%C4%85+R-133414
Czekacie na "Birds of Prey", spin-off "Legionu samobójców" poświęcony niegrzecznym dziewczynom z uniwersum DC? To łapcie doskonałą wiadomość - film otrzyma kategorię wiekową R. 


Dobrą nowiną podzieliła się ze światem gwiazda produkcji, Margot Robbie, w wywiadzie z Vogue. "Myślę, że obsadzone kobietami filmy z kategoriami PG są postrzegane jak błahostki i trzeba to zmienić" - powiedziała w rozmowie. Cóż, wygląda na to, że z budżetem wysokości (zaledwie) 75 milionów dolarów Warner Bros może sobie pozwolić na podobne ryzyko, zaś my możemy liczyć na kino dla dorosłych. 

Film ma również wychodzić poza "męskie spojrzenie" i prezentować silną, kobiecą perspektywę, o czym z kolei poinformowała odpowiedzialna za kostiumy Erin Beneach: "Tak to jest, gdy masz producentkę, reżyserkę i scenarzystkę na planie". Jedną z dróg do celu będą oczywiście nowe uniformy bohaterek - mają znacząco odbiegać od skąpych wdzianek Harley, które widzieliśmy w "Legionie samobójców"

W "Birds of Prey" prócz Robbie zobaczymy  także Mary Elizabeth Winstead jako Huntress i Jurnee Smollett-Bell jako Black Canary. Głównym czarnym charakterem filmu jest grany przez Ewana McGregora Black Mask. 

Reżyseruje Cathy Yan. Premiera 7 lutego 2020.