"Czarna Wdowa" opóźniona? Nowy Pixar od razu na Disney+?

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Czarna+Wdowa%22+ponownie+op%C3%B3%C5%BAniona+%22Co+w+duszy+gra%22+od+razu+na+Disney%2B-139327
"Czarna Wdowa" opóźniona? Nowy Pixar od razu na Disney+?
Jak podaje branżowy dziennik "Variety", Disney planuje po raz kolejny opóźnić premierę "Czarnej Wdowy". Studio rozważa również pomysł, by  animacja "Co w duszy gra" trafiła bezpośrednio na serwis streamingowy Disney+.


Aktualna data premiery "Czarnej Wdowy" to 6 listopada. Z kolei "Co w duszy gra" ma trafić na ekrany dwa tygodnie później. Disney uważa jednak, że oba filmy mogą polec w amerykańskim box offisie. Słabe wyniki finansowe "Tenet" w USA (zaledwie 29,5 mln $ w ciągu 10 dni) wskazują na to, iż widzowie nie zamierzają w najbliższym czasie powrócić do kin. Ponadto multipleksy w Nowym Jorku i Los Angeles wciąż pozostają zamknięte.

"Co w duszy gra" nie byłoby pierwszym filmem Disneya, który z powodu pandemii koronawirusa zadebiutowałby od razu na Disney+. Wcześniej podobny los spotkał "Hamiltona", "Artemisa Fowla", "Jedynego i niepowtarzalnego Ivana", oraz (po części) "Mulan". Ostatnia produkcja trafiła do kin tylko w tych krajach, w których nie działa platforma streamingowa Disneya.


Jeśli "Czarna Wdowa" zostanie opóźniona, nowe daty premier otrzymają także czekające w kolejce inne produkcje Marvela i Disneya, w tym "Eternals", "Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings" oraz "Thor: Love and Thunder".
Udostępnij: