"Gra o tron" doczeka się animowanego spin-offu?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Gra+o+tron%22+doczeka+si%C4%99+animowanego+spin-offu-141079
"Gra o tron" doczeka się animowanego spin-offu?
Jak informuje dziennik "The Hollywood Reporter", szefostwo serwisu streamingowego HBO Max planuje realizację serialu animowanego rozgrywającego się w świecie "Gry o tron".

Projekt jest na razie w powijakach. Producenci nie mają żadnego konkretnego pomysłu na fabułę. Nie wiadomo również, kto miałby zająć się napisaniem scenariusza.

Przypomnijmy: aktualnie trwają prace nad dwoma innymi serialami osadzonymi w uniwersum George'a R.R. Martina. Pierwszy to "House of The Dragon" - rozgrywający się kilkaset lat przed wydarzeniami z "Gry o tron" show przedstawi kulisy brutalnego konfliktu wewnątrz królewskiej dynastii Targaryenów. W obsadzie znaleźli się m.in. Olivia Cooke, Matt Smith i Paddy Considine. Zdjęcia ruszają w kwietniu, premiera w 2022 roku na antenie HBO.

W planach jest również serial o przygodach wędrownego rycerza Dunka i jego giermka Jajo, który w przyszłości stanie się władcą Siedmiu Królestw. Inspiracją dla fabuły będą opowiadania  Martina "Błędny rycerz", "Zaprzysiężony miecz" i "Tajemniczy Rycerz".

W ubiegłym tygodniu pojawiły się także pogłoski, że  HBO rozważa prequel "Gry o tron" poświęcony rebelii Roberta Baratheona, która doprowadziła do upadku szalonego Aerysa Targaryena. Wśród artystów, z którymi HBO rozmawia na temat tego serialu, jest Bruno Heller. Ma on na swoim koncie takie przeboje telewizyjne jak "Rzym" i "Gotham".
Udostępnij: