Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/%22Green+Lantern+Corps.%22+misj%C4%85+niemo%C5%BCliw%C4%85+McQuarrie%27ego-127322

"Green Lantern Corps." misją niemożliwą McQuarrie'ego?

  • Latino Review
  • autor: mp
  • Filmy
Internet przypomniał sobie o jednym z licznych komiksowych projektów Warner Bros., o którym ostatnio było cicho. Chodzi o "Green Lantern Corps.". That Hashtag Show rozsiewa plotkę, że studio ma nowego kandydata na stanowisko reżysera. Jest nim Christopher McQuarrie.

8208.7.jpg


McQuarrie znany jest oczywiście głównie z tego, że często pracuje z Tomem Cruise'em. Nakręcił dwie części "M:I" ("Rogue Nation" i tegoroczny "Fallout") oraz "Jacka Reachera: Jednym strzałem". Jest współscenarzystą "Mumii" i szykowanego właśnie "Top Gun: Maverick". Jeśli więc plotka potwierdzi się, to naturalną konsekwencją tego będą pytania o możliwość występu w widowisku samego Cruise'a (oczywiście na razie nie jest on w jakikolwiek sposób łączony z projektem).

Póki co trzeba jednak dość sceptycznie podchodzić do tych rewelacji. O "Green Lantern Corps." w sieci mówi się od lat, a jednak wciąż nie widać, by rzeczywiście cokolwiek działo się wokół projektu. W przeszłości wśród kandydatów na stanowisko reżysera wymieniano Davida S. Goyera i Ruperta Wyatta.

Szczegóły fabuły widowiska nie są na razie znane. Według krążących po sieci od dwóch lat spekulacji, wśród bohaterów korpusu Zielonych Latarni znajdzie się trójka ludzi: Hal Jordan, Jordan Stewart i Kyle Rayner. Cruise mógłby zagrać Hala, który ma być starszym od pozostałej dwójki ludzi w korpusie.

zobacz też: