"Gwiezdne wojny": Ewan McGregor wspomina zły odbiór prequeli

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Gwiezdne+wojny%22%3A+Ewan+McGregor+wspomina+odbi%C3%B3r+prequeli-139288
"Gwiezdne wojny": Ewan McGregor wspomina zły odbiór prequeli
Zdjęcia do wyczekiwanego serialu o przygodach Obi-Wana Kenobiego mają ruszyć wiosną. Tymczasem odtwórca głównej roli, Ewan McGregor, podzielił się refleksją nad swoimi dotychczasowymi doświadczeniami związanymi z graniem tej postaci. Co myśli aktor o odbiorze, z jakim spotkały się prequele "Gwiezdnych wojen"?

W momencie premiery nasze filmy nie były zbyt lubiane przez moją generację, która wychowała się na pierwszych częściach. Myślę, że ludzie z mojego pokolenia chcieli poczuć się tak samo, jak wtedy, gdy po raz pierwszy zobaczyli te filmy jako dzieci. George Lucas tymczasem postanowił pójść w innym kierunku, miał inny pomysł, powiedział aktor.

Pamiętam, że wówczas było to trudne. Ale teraz, tyle lat później, jestem świadom, ile nasze filmy znaczyły dla pokolenia, dla którego powstały: dla ówczesnych dzieci. Naprawdę się im podobały, dodał McGregor. Spotkałem ludzi, dla których te filmy znaczą więcej niż oryginalna trylogia. A ja na to: "żartujecie sobie"?

Gwiazdor nie może jednak doczekać się powrotu do roli Obi-Wana: Jestem tym podekscytowany bardziej niż byłem perspektywą zagrania w drugim i trzecim filmie. Cieszy mnie możliwość pracy z (reżyserką) Deborah Chow. Myślę też, że historia jest naprawdę dobra.

Pierwsze trzy filmy powstały u zarania cyfrowej ery kina. Mieliśmy kamerę połączoną kablem z namiotem. To było jak w początkach kina, gdy kamera nie mogła zrobić wiele, bo przytroczono do niej mnóstwo sprzętu, dodał McGregor. Teraz możemy kreować rzeczy bez płacht zielonego i niebieskiego ekranu, co jest bardzo frustrujące dla aktora.

Serial o przygodach Obi-Wana Kenobiego chwilowo nie ma zaplanowanej daty premiery.
Udostępnij: