"Joker 2" ma już datę premiery!

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Joker+2%22+ma+ju%C5%BC+dat%C4%99+premiery-147288
"Joker 2" ma już datę premiery!
źródło: Materiały prasowe
Powrót Jokera coraz bliżej. Studio Warner Bros. ujawniło właśnie datę premiery filmu "Joker: Folie à deux", który będzie kontynuacją "Jokera" z Joaquinem Phoenixem w roli głównej. Film w reżyserii Todda Phillipsa zadebiutuje w kinach 4 października 2024 roku.

"Joker: Folie à deux": o czym opowie film?Zdjęcia do filmu "Joker: Folie à deux" jeszcze się nie zaczęły, ale studio Warner Bros. zaplanowało już datę premiery. Powrotu Jokera w kinach możemy spodziewać się więc 4 października 2024 roku. Kontynuacja hitu "Joker" ma być nietypowym sequelem. Pierwszy film opisywany był jako połączenie "Taksówkarza" z "Królem komedii". "Joker: Folie à deux" zapowiadany jest z kolei jako musical. Autorami scenariusza są Scott Silver i Todd Phillips, czyli duet odpowiedzialny również za pierwszego "Jokera".

Szczegóły fabuły są trzymane w tajemnicy. Wiemy jednak, że w filmie pojawi się Harley Quinn. To oczywiście jedna z najważniejszych postaci z otoczenia Jokera. W komiksach była psychiatrką w Arkham Asylum, która zakochała się w Jokerze i stała się jego partnerką w zbrodni. W filmach z kinowego uniwersum DC wcielała się w nią Margot Robbie, jednak Todd Phillips chce, by w tej roli wystąpiła Lady Gaga. Na razie jej występ - podobnie jak powrót Phoenixa - nie został oficjalnie potwierdzone.


"Folie à deux": tajemnica tytułu drugiego "Jokera"Tytuł odsyła do medycznego terminu folie à deux, znanego m.in. jako paranoja indukowana. To stan, w którym dwie osoby dzielą te same złudzenia: osoba bliska choremu zaczyna bezkrytycznie traktować jego myśli, a czasem nawet halucynacje.

W czerwcu Todd Phillips ujawnił tytuł na Instagramie, publikując fotografię strony tytułowej scenariusz oraz zdjęcie Joaquina Phoeniksa czytającego tekst.

"Mam parę uwag": podcast o filmie "Joker"Posłuchajcie odcinka podcastu "Mam parę uwag", w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o filmie "Joker":