ILE? "Joker 2" trzykrotnie droższy od części pierwszej

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Joker+2%22.+Warner+Bros.+wyda%C5%82+200+milion%C3%B3w+dolar%C3%B3w+na+film-154244
ILE? "Joker 2" trzykrotnie droższy od części pierwszej
Portal Variety opublikował obszerny materiał na temat studia Warner Bros. Wszystko z okazji kończącego się w kwietniu okresu, kiedy Warner Bros. Discovery nie mogło szukać nowych korporacyjnych inwestycji. A wszyscy w Hollywood się tego spodziewają. Ponoć każda opcja jest możliwa: sprzedaż, kupno lub połączenie np. z NBCUniversal.

Gigantyczny budżet filmu "Joker: Folie à deux"Z materiału dowiedzieliśmy się, że choć Warner Bros. w poszukiwaniu oszczędności jest gotowe wyrzucać do kosza gotowe już filmy, to w przypadku innych projektów jest szczodre aż do przesady.

Najlepszym tego przykładem jest "Joker: Folie à deux". Variety ujawnia, że budżet filmu został rozdmuchany do 200 milionów dolarów! Sam Joaquin Phoenix miał otrzymać z góry 20 milionów dolarów. Niewiele biedniejsza jest Lady Gaga, która otrzymała 12 milionów dolarów.

Przypomnijmy, że pierwszy "Joker" został zrealizowany za 60 milionów dolarów. Zarobił zaś w kinach miliard dolarów, co oznacza, że przyniósł wytwórni prawdziwe góry dolarów.


O filmie "Joker: Folie à deux"

Kontynuacja hitu "Joker" ma być nietypowym sequelem. Pierwszy film opisywany był jako połączenie "Taksówkarza" z "Królem komedii". "Joker: Folie à deux" zapowiadany jest z kolei jako musical. Autorami scenariusza są Scott Silver i Todd Phillips, czyli duet odpowiedzialny również za pierwszego "Jokera".

Fabuła trzymana jest w tajemnicy. Wiemy jednak, że w kluczowym wątkiem będzie romans między tytułowym bohaterem a graną przez Lady Gagę Harley Quinn. To oczywiście jedna z ważniejszych postaci z otoczenia Jokera. W komiksach była ona psychiatrą w Arkham Asylum, która zakochała się w Jokerze i stała się jego partnerką w zbrodni.   

W obsadzie są również Brendan Gleeson, Zazie Beetz, Jacob Lofland i Catherine Keener.

Zwiastun filmu "Joker"Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones