"Krzyk VII" nie ma reżysera! "Marzenie, które zmieniło się w koszmar"

X / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Krzyk+VII%22+bez+re%C5%BCysera.+Christopher+Landon+potwierdza+opuszczenie+filmu-153398
"Krzyk VII" nie ma reżysera! "Marzenie, które zmieniło się w koszmar"
Jeśli śledziliście dramat, jakim były doniesienia na temat filmu "Krzyk VII", to poniższa wiadomość nie powinna Was zaskoczyć. Po tym, jak projekt został pozbawiony dwóch jego gwiazd, teraz dowiadujemy się, że z reżyserowania filmu zrezygnował Christopher Landon.

"Krzyk VII" w ruinie. Co się stało?Landon, który przejął posadę reżysera po Radio Silence (którzy przenieśli się do Universal Pictures, by nakręcić film w ramach ich potwornego uniwersum), poinformował w sobotę, że nie jest już reżyserem "Krzyku VII". Jak jednak ujawnił, w rzeczywistości przestał nim być siedem tygodni temu, czyli w czasie, gdy świat był w szoku po doniesieniach o tym, że w obsadzie nie ma już ani Melissy Barrery i Jenny Ortegi.


To była praca marzeń, która zamieniła się w koszmar – napisał na Twitterze Landon. Przypomnijmy, że kiedy gruchnęła wieść o tym, że Barrera została zwolniona, Landon nie krył swojej frustracji i faktu, że decyzja została podjęta bez konsultacji z nim.


Wielki sukces i wielki dramat. Co dale z serią "Krzyk"?"Krzyk VII" był pomyślany jako ostatnia część trylogii o przygodach sióstr Carpenter. Problem w tym, że zarówno Ortega jak i Barrera podpisały kontrakt na udział w dwóch filmach, więc potrzebna była kolejna umowa.


Barrera podpisała nowy kontrakt. Kiedy jednak po ataku Hamasu na Izrael ten kraj rozpoczął akcję odwetową, aktorka nie szczędziła ostrych słów. Studio uznało, że jej medialne wypowiedzi sieją antysemityzm i są mową nienawiści, więc zwolnili ją.

W przypadku Ortegi poszło z kolei o pieniądze. Aktorka, która może teraz przebierać w atrakcyjnych ofertach, za powrót zażądała gaży o jedno zero większej od tej, jaką otrzymała za poprzednie filmy. Była to świadomie oferta zaporowa, ponieważ Ortega nie była zbyt chętna do powrotu do serii i wiedziała, że Spyglass nie zechce sypnąć kasą (wcześniej studio odrzuciło żądania finansowe Neve Campbell i dlatego Sidney nie wróciła do serii). Przewidywania aktorki sprawdziły się. Spyglass postanowił nie przedłużać kontraktu z nią.

O czym w takich warunkach opowiadać będzie "Krzyk VII", tego na razie nie wiadomo.

Posłuchajcie podcastu "Krwawa gadka" o cyklu "Krzyk"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones