Strzeżcie się pająków. Nowa "Arachnofobia" już wkrótce

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+Christopher+Landon+o+remake%27u+horroru+komediowego+%22Arachnofobia%22-149690
Strzeżcie się pająków. Nowa "Arachnofobia" już wkrótce
Pamiętacie jeszcze o zapowiedzianym w ubiegłym roku remake'u kultowego horroru komediowego "Arachnofobia" z 1990 roku? Najważniejsze, że pamięta o nim reżyser Christopher Landon, twórca takich filmów jak "Śmierć nadejdzie dziś" oraz "Piękna i rzeźnik". Jak przekonuje, produkcja ruszy niebawem. 

W rozmowie z Discussing Film twórca zapowiedział, że "Arachnofobia" będzie jego następnym filmem i zabierze się za jego realizację, jak tylko upora się z promocją "Mamy tu ducha" (zwiastun poniżej), czyli filmy przygodowego z nutką grozy, który już jutro debiutuje na Netfliksie. 


Jesteś super blisko produkcji. Jest scenariusz. Pracowaliśmy nad nim od jakiegoś czasu. Teraz wystarczy wszystkich zebrać do kupy. Widziałem niedawno wielką pajęczynę, może to dobry znak - mówił. Zaś spytany o swój strach przed pająkami, odparł: Pająki mnie przerażają. Jestem najlepiej albo najgorzej wykwalifikowaną osobą do reżyserowania tego filmu. 


"Arachnofobia": widzowie znów poczują strach przed pająkamiW realizację nowej "Arachnofobii" zaangażowane jest także należące do Jamesa Wana studio Atomic Monster. W jego portfolio znajdziecie m.in. filmy z uniwersum "Obecności", "Mortal Kombat" oraz "Wcielenie". Reżyser oryginału, a zarazem jeden z założycieli Amblin, Frank Marshall, ma piastować stanowisko producenta wykonawczego remake'u.

Bohaterem "Arachnofobii" jest cierpiący na tytułową przypadłość doktor Ross Jennings. W poszukiwaniu ciszy i spokoju mężczyzna przeprowadza się wraz z rodziną do małego kalifornijskiego miasteczka. Wkrótce okazuje się, że w nowym domu zagnieździły się przywiezione z Ameryki Południowej wielkie i śmiertelnie jadowite pająki. Wraz z rozwojem akcji porażający strach staje się najskuteczniejszą bronią bohatera w walce z zagrożeniem.       

W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Jeff Daniels, John Goodman, Julian Sands oraz Harley Jane Kozak. "Arachnofobia" zebrała pozytywne recenzje i zarobiła w kinach ponad 50 milionów dolarów przy 22-milionowym budżecie.    

Kim jest Christopher Landon?Christopher Landon zaczynał w Hollywood jako scenarzysta, pracując przy takich projektach jak "Niepokój" oraz kolejne części "Paranormal Activity". Jako reżyser zadebiutował w 2010 roku komediodramatem "Burning Palms". W kolejnych latach stanął za kamerą "Paranormal Activity: Naznaczonych", "Łowców zombie", dwóch części "Śmierć nadejdzie dziś" oraz "Pięknej i rzeźnika". 


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones