"Matrix Zmartwychwstania" z kategorią wiekową R

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Matrix+Zmartwychwstania%22+tylko+dla+doros%C5%82ych-144296
"Matrix Zmartwychwstania" z kategorią wiekową R
"Matrix Zmartwychwstania" trafi do dystrybucji z kategorią wiekową R. Oznacza to, że ze względu na sceny przemocy i dosadny język w USA widzowie poniżej 17 roku życia będą mogli zobaczyć film jedynie pod opieką osób dorosłych.  

Film będzie czwartą częścią serii, która pod koniec XX wieku zrewolucjonizowała kino science fiction. Tym razem za kamerą stanęła sama Lana Wachowski. Reżyserka, która trylogię "Matrix" zrealizowała wspólnie ze swoją siostrą Lilly Wachowski, jest także współscenarzystką i producentką projektu. Przypomnijmy, że trzy poprzednie części również otrzymały R-kę od zajmującej się przyznawaniem kategorii wiekowych organizacji Motion Picture Association.

Reżyserce udało się zebrać imponującą obsadę. Poza gwiazdami znanymi z oryginalnej wersji, takimi jak Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss czy Jada Pinkett-Smith, zobaczymy wiele nowych twarzy. Są to Yahya Abdul-Mateen II, Jessica Henwick, Neil Patrick Harris, Priyanka Chopra i Jonathan Groff. Premierę widowiska zaplanowano na 22 grudnia. 

Ostatni zwiastun sugeruje, że grany przez Keanu Reevesa Neo ponownie stał się częścią Matriksa, gdzie funkcjonuje jako Thomas Anderson. Nawiedzają go wizje wydarzeń z przeszłości, których do końca nie rozumie. Aby nie dopuścić, by bohater przypomniał sobie, że jest wybrańcem, system zmusza go do zażywania niebieskich pigułek. Zobaczcie wideo: