"Nie czas umierać" z rekordowym otwarciem w polskich kinach

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Nie+czas+umiera%C4%87%22+z+rekordowym+otwarciem+w+polskich+kinach-144077
"Nie czas umierać" z rekordowym otwarciem w polskich kinach
25. odsłona przygód Jamesa Bonda,  "Nie czas umierać", zadebiutowała w polskich kinach 1 października i przyciągnęła przez pierwszy weekend wyświetlania olbrzymią widownię – ponad 440 tysięcy osób. To najlepszy wynik rodzimego box office'u od początku pandemii.

"Nie czas umierać" zebrało na starcie więcej widzów niż "Skyfall", które pod koniec października 2012 roku obejrzało ponad 390 tysięcy osób. Ostatni "Bond" z Danielem Craigiem w głównej roli nie zdołał jednak pobić rezultatu "Spectre" (2015), na który podczas premierowego weekendu sprzedano ponad 500 tysięcy biletów.

– Cieszymy się bardzo, że mogliśmy pokazać widzom ten film na dużym ekranie. Jesteśmy wdzięczni producentom, że nie ulegli presji i zdecydowali się na premierę wyłącznie w kinach. Film robi piorunujące wrażenie, to świetna produkcja – powiedział Sławomir Salamon, szef firmy dystrybucyjnej Forum Film Poland, która wprowadziła "Nie czas umierać" do kin w Polsce.

W "Nie czas umierać" James Bond (Daniel Craig) opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią.

Zobaczcie nasz wywiad z Danielem Craigiem oraz reżyserem "Nie czas umierać" Carym Jojim Fukunagą.