"Różowa Pantera" powraca. Eddie Murphy jako inspektor Clouseau?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22R%C3%B3%C5%BCowa+Pantera%22+powraca.+Eddie+Murphy+jako+inspektor+Clouseau-150812
"Różowa Pantera" powraca. Eddie Murphy jako inspektor Clouseau?
źródło: Getty Images
autor: Jeff Kravitz
Eddie Murphy negocjuje główną rolę w nowej wersji klasycznej komedii kryminalnej "Różowa pantera". Gwiazdor wcieli się w fajtłapowatego inspektora Clouseau, którego wcześniej grali Peter Sellers i Steve Martin.      

Clouseau i Pantera razem w akcjiW pierwszych filmach z serii "Różowa pantera" Clouseau poszukiwał złodziei tytułowego diamentu. Tradycją cyklu stała się animowana czołówka, w której pojawiała się rysunkowa pantera. Animek szybko zyskał olbrzymią popularność i z czasem doczekał się własnego serialu.


Hollywoodzka wieść niesie, że nowa "Pantera" będzie połączeniem filmu aktorskiego oraz animacji komputerowej. Po raz pierwszy w historii Clouseau połączy na ekranie siły z Różową Panterą, aby rozwiązać zagadkę kryminalną.

Za kamerą stanie Jeff Fowler, reżyser dwóch części "Sonica. Szybkiego jak błyskawicy". Scenariusz pisze Chris Brenner ("Bad Boys for Life", "Człowiek z Toronto"). Film powstanie dla wytwórni MGM.

Eddie Murphy: najsłynniejsze filmyMurphy'ego mogliśmy oglądać ostatnio w komedii "My i wy". W przygotowaniu jest natomiast "Beverly Hills Cop: Axel Foley" - realizowana dla Netfliksa najnowsza część najpopularniejszej serii z udziałem aktora. Inne słynne filmy z Murphym w roli głównej to: "48 godzin", "Nieoczekiwana zmiana miejsc", "Książę w Nowym Jorku", "Gruby i chudszy", "Dreamgirls" oraz "Nazywam się Dolemite".  

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones