"Star Trek 4" bez Pine'a i Hemswortha?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Star+Trek+4%22+bez+Pine%27a+i+Hemswortha-129365
Chris Pine i Chris Hemsworth zerwali negocjacje z Paramountem w sprawie występu w czwartej części "Star Trek". Przyczyną odejścia od stołu są oczywiście pieniądze.


Obaj aktorzy domagają się od wytwórni, by trzymała się wcześniejszych ustaleń i wypłaciła im gaże, na które się umówili. Problem w tym, że owe ustalenia miały miejsce jeszcze przed premierą filmu "Star Trek: W nieznane" (2016), który przy budżecie rzędu 185 milionów dolarów zarobił na całym świecie 343 miliony i przyniósł inwestorom straty. Paramount nadal wierzy w markę, ale woli trzymać budżet w ryzach. Dlatego próbuje renegocjować pensje gwiazd cyklu.

I Pine, i Hemsworth mają wystarczająco silną pozycję w Hollywood, by odrzucić nowe warunki studia. Pierwszy gra jedną z głównych ról w filmach o Wonder Woman, drugi jest twarzą ekranowego uniwersum Marvela.

Na razie nie wiadomo, co zamierza zrobić Paramount. Czy wytwórnia zdecyduje się na recasting postaci kapitana Kirka oraz jego ojca? A może ugnie się i zaproponuje Pine'owi i Hemsworthowi lepsze warunki?

Jedno jest pewne: pat w negocjacjach z aktorami nie zatrzyma prac nad "Star Trek 4". Projekt wciąż jest priorytetem studia. Za kamerą stanie pracująca do tej pory w telewizji S.J. Clarkson ("Dexter", "Jessica Jones").

Przypomnijmy, że równolegle Paramount przygotowuje jeszcze jeden film pod szyldem "Star Trek", tym razem według pomysłu Quentina Tarantino.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones