"The Last of Us": czwórka nowych aktorów w 2. sezonie

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22The+Last+of+Us%22%3A+czw%C3%B3rka+nowych+aktor%C3%B3w+w+2.+sezonie-154400
"The Last of Us": czwórka nowych aktorów w 2. sezonie
Danny Ramirez ("Top Gun: Maverick"), Ariela Barer ("Jak wysadzić rurociąg"), Tati Gabrielle ("Ty") oraz Spencer Lord ("Riverdale") dołączyli do obsady drugiego sezonu "The Last of Us".

"The Last of Us": nowi aktorzy, nowe postaciRamirez zagra Manny'ego - lojalnego żołnierza, którego "pogodne spojrzenie skrywa ból spowodowany starymi ranami i obawą, że zawiedzie przyjaciół, gdy będą go najbardziej potrzebować".


Barer wcieli się w Mel - młodą lekarkę, której "zaangażowanie w ratowanie życia jest kwestionowane przez realia wojny i plemienne podziały".

Gabrielle przypadła rola Nory - sanitariuszki wojskowej ściganej przez demony przeszłości.


Z kolei Lord zagra Owena - "łagodną duszę uwięzioną w ciele wojownika, skazaną na walkę z wrogiem, którego nie chce nienawidzić".

"The Last of Us": co wiemy o drugim sezonie?Zdjęcia do nowych odcinków rozpoczęły się  w lutym w Vancouver i potrwają aż do września. Premierę zaplanowano na 2025 rok. Showrunnerami tak jak w przypadku pierwszej serii są Craig Mazin oraz Neil Druckmann, czyli twórca growego pierwowzoru "The Last of Us". Reżyserią zajmują się Mark Mylod ("Sukcesja"), Nina Lopez-Corrado ("Perry Mason"), Stephen Williams ("Watchmen") i Kate Herron ("Loki").        


Pierwszy sezon "The Last of Us" trafił na HBO Max rok temu. Serial zatriumfował podczas tegorocznej gali Emmy, zgarniając osiem statuetek – m.in. za najlepsze występy gościnne (Storm Reid i Nick Offerman), najlepszą charakteryzację i najlepsze efekty specjalne. Serial okazał się największym hitem HBO od czasów "Gry o tron".

Historia przedstawiona w "The Last of Us" rozgrywa się dwadzieścia lat po tym, jak to, co znaliśmy jako współczesna cywilizacja zostało zniszczone. Joel, zaprawiony w bojach ocalały, zostaje zatrudniony do przemytu z opresyjnej strefy kwarantanny 14-letniej dziewczynki, Ellie. To, co zaczyna się jako niewielkie zadanie, wkrótce staje się brutalną, łamiącą serce podróżą po Stanach Zjednoczonych. Wyprawą, w której by przetrwać, mogą polegać wyłącznie na sobie nawzajem.


Główne role w serialu grają Pedro Pascal i Bella Ramsey. W drugim sezonie na ekranie będą im towarzyszyć m.in.  Kaitlyn Dever, Young Mazino oraz Isabela Merced.

Zwiastun serialu "The Last of UsPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones