"The Martian", "Prometeusz 2" i "Łowca androidów 2" są już napisane

Entertainment Weekly / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22The+Martian%22%2C+%22Prometeusz+2%22+i+%22%C5%81owca+android%C3%B3w+2%22+s%C4%85+ju%C5%BC+napisane-106951
Wszystkie filmy są już napisane - przekonuje Ridley Scott, człowiek odpowiedzialny za reżyserię "The Martian", "Łowcy androidów 2" oraz "Prometeusza 2".Scott zdradził w wywiadzie, że "The Martian" jest już rozpisany na storyboardy i będzie gotowy do rozpoczęcia zdjęć w październiku. Zdjęcia powstaną w Budapeszcie i najpewniej w jordańskim Wadi Rum. "To najbardziej marsjańskie plenery, jakie znam" - mówił reżyser, który kręcił już w Wadi Rum część swojego "Exodusu: Bogów i królów".

"The Martian" będzie ekranizacją e-booka Andy'ego Weira. Jego bohaterem jest kosmonauta, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku zostaje uwięziony na Marsie. Mężczyzna próbuje za wszelką cenę powrócić na Ziemię. Projekt porównywany jest do "Apollo 13" i "Cast Away". Co jednak ciekawe, producenci unikają porównań z "Grawitacją". Obraz powstanie dla 20th Century Fox. Gwiazdą produkcji będzie Matt Damon.

O sequelu kultowego "Łowcy androidów" Scott mówi: "Scenariusz już powstał i jest cholernie dobry. Oczywiście kluczem do tego projektu jest postać Ricka Deckarda grana przez Harrisona Forda". Wciąż nie doczekaliśmy się jednak oficjalnego potwierdzenia, że aktor wystąpi w filmie.

Scenarzystą projektu został Michael Green, który pracował przy przygotowaniu fabuły komiksowego widowiska "Green Lantern". Zadaniem Greena było rozwinięcie pomysłu opracowanego przez Hamptona Fanchera. Przypomnijmy, iż Fancher jest współautorem scenariusza pierwszego "Łowcy androidów". Scott będzie reżyserem całości.

Szczegóły fabuły nie są na razie znane. Wiadomo na razie jedynie tyle, że ma to być sequel, którego akcja rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach z oryginału. Niestety komunikat nie podaje, o który oryginał chodzi. Przypomnijmy bowiem, iż na przestrzeni lat wydanych zostało kilka różniących się od siebie wersji filmu.

Na temat "Prometeusza 2" Scott był już mnie wylewny. Potwierdził tylko, że za film zabierze się dopiero po "The Martian", ale nie sprecyzował, kiedy. Dodał natomiast, że tekst również jest już gotowy. Lakoniczna wypowiedź sugeruje jednak, że konieczne będą poprawki. Wcześniej podawano, że zdjęcia powinny rozpocząć się jesienią tego roku, jak tylko Scott zakończy postprodukcję biblijnego widowiska "Exodus". W filmie powrócą gwiazdy "jedynki", Noomi Rapace jako Elizabeth Shaw oraz Michael Fassbender w roli androida Davida.