"The Walking Dead" z nowym spin-offem, ale bez Danai Guriry

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22The+Walking+Dead%22+z+nowym+spin-offem%2C+ale+bez+Danai+Guriry-133958
Dużo dzieje się w świecie "The Walking Dead". Właśnie ujawniono, że "Fear the Walking Dead" dostanie kolejny sezon, ujawniono nowe szczegóły kolejnego spin-offu serii, a Danai Gurira ogłosiła, że definitywnie opuszcza obsadę flagowego tytułu.


Informacja o przedłużeniu "Fear the Walking Dead" na szósty sezon może być sporym zaskoczeniem, w końcu wcześniej ogłoszono, że sezon piąty serialu ma być ostatnim. Jest to jednak druga po "The Walking Deadnajpopularniejsza produkcja stacji AMC, więc nic dziwnego, że producenci nie chcą się z nią tak szybko rozstawać.
  
W niedzielę premierę ma finał pierwszej połowy piątego sezonu. Druga połowa zadebiutuje w sierpniu.


O odejściu Guriry z obsady "The Walking Dead" mówiło się już od jakiegoś czasu. Aktorka potwierdziła te pogłoski podczas panelu na Comic-Conie. Nadchodzący 10. sezon serialu będzie jej ostatnim. Gurira pojawi się jedynie w kilku odcinkach, w dużo mniejszym zakresie niż dotychczas.

Chcę tylko powiedzieć, że możliwość grania w tym serialu i pracy w tej ekipie była jedną z największych przyjemności w moim życiu. Jestem wdzięczna w sposób, którego nie potrafię wyrazić, wyjaśniła aktorka. Moje serce zostaje z serialem. Poczułam jednak zew innych projektów.

Będziemy za nią tęsknić, skomentowała showrunnerka Angela Kang. Od strony scenariopisarskiej bierzemy tę odpowiedzialność bardzo poważnie. To ważne dla fanów i dla nas. Kiedy pracowaliśmy nad pożegnaniem Andy'ego (Andrew Lincolna), podeszliśmy do tego równie serio. Chcemy oddać sprawiedliwość tej wspaniałej aktorce i jej wątkowi. Mam nadzieję, że tego nie zepsuliśmy. W tym roku sporo ją czeka.


Na Comic-Conie ujawniono też kilka szczegółów drugiego, na razie niezatytułowanego, spin-offu "The Walking Dead". Za kamerą ma stanąć Jordan Vogt-Roberts ("Kong: Wyspa czaszki"). W obsadzie są Alexa Mansour, Nicolas Cantu i Hal Cumpston. Serial ma mieć dwie główne bohaterki. Będzie to opowieść o pierwszym pokoleniu, które dorasta w świecie po wybuchu zombie-apokalipsy. Niektórzy z protagonistów staną się bohaterami, inni czarnymi charakterami, wszyscy jednak zmienią się na zawsze.

Showrunnerami nowego serialu są Matt Negrete i Scott M. Gimple. Na razie zlecono realizację 10 odcinków. Premiera wiosną 2020.