"Wikingowie: Walhalla": będzie 4. sezon? Netflix podjął decyzję

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Wikingowie%3A+Walhalla%22+Netflix+4.+sezon-152346
"Wikingowie: Walhalla": będzie 4. sezon? Netflix podjął decyzję
W 2024 roku na Netfliksie zadebiutuje trzeci sezon serialu "Wikingowie: Walhalla". Jak dowiedział się branżowy dziennik "Variety", będzie to ostatni rozdział przygód Leifa, Haralda i Freydisa.  

"Wikingowie: Walhalla": fabuła"Wikingowie: Walhalla" to spin-off realizowanego w latach 2013-2020 niezwykle popularnego serialu historycznego "Wikingowie". Jego akcja toczy się ponad 1000 lat temu, na początku XI wieku. Spin-off opowiada o przygodach najsłynniejszych wikingów, czyli Leifa Erikssona (Sam Corlett), jego zawziętej siostry Freydis Eriksdotter (Frida Gustavsson) oraz ambitnego nordyckiego księcia Haralda Sigurdssona (Leo Suter). Drugi sezon zaczyna się tuż po tragicznym upadku miasta Kattegat, który zniszczył marzenia tych bohaterów i zmienił ich przeznaczenie. Są teraz zbiegami w Skandynawii i muszą wystawić na próbę swoje ambicje i odwagę w świecie, który w niczym nie przypomina fiordów Kattegat.

Przypomnijmy, że w serialu wystąpił Marcin Dorociński. Przypadła mu rola wielkiego księcia Rusi Kijowskiej, Jarosława Mądrego.


"Wikingowie: Walhalla": twórca żegna się z widzamiJestem ogromnie wdzięczny za możliwość opowiedzenia historii Leifa, Haralda i Freydis na przestrzeni trzech sezonów. Od samego początku wiedziałem, że chcę pokazać ewolucję trojga najbardziej znanych wikingów - tego, jak stali się ikonami, które znamy dzisiaj - i dokładnie to udało nam się zrobić - deklaruje współtwórca i producent wykonawczy "Walhalli", Jeb Stuart - Mam nadzieję, że gdy widzowie zobaczą nowy sezon, będą podekscytowani tym, dokąd udało nam się zaprowadzić naszych tych bohaterów. Kiedy zaczynaliśmy ten projekt 5 lat temu, wraz z niesamowitą obsadą i ekipą chcieliśmy stworzyć podróż, która będzie dla widzów satysfakcjonująca. Oczywiście, jeśli chodzi o prawdziwe postaci historyczne, zawsze istnieją różne aspekty ich życia, które można by pokazać na ekranie. Jednakowoż perspektywy fabuły, zakończenie podróży Leifa, Freydis i Haralda w trzecim sezonie miało sens. Naprawdę nie możemy się doczekać, aż fani zobaczą zakończenie tej historii.    


Zwiastun serialu "Wikingowie: Walhalla"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones