Światowy box office: "Rodzinka" De Niro i Stillera na czele

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%C5%9Awiatowy+box+office%3A+%22Rodzinka%22+De+Niro+i+Stillera+na+czele-68596
Ben Stiller i Robert De Niro okazali się bezkonkurencyjni w świąteczny weekend. Komedia z udziałem obu gwiazdorów, "Poznaj naszą rodzinkę", zajęła pierwsze miejsce zarówno w box offisie amerykańskim, jak i zagranicznym. W kinach poza USA film zarobił na starcie 27 milionów dolarów.Oczko niżej znalazł się "Tron: Dziedzictwo" z 26,6 mln dolarów przychodu. Po dwóch tygodniach od premiery film może pochwalić się zarobkiem w wysokości 65,5 mln.

Najniższa pozycja na podium należała w ten weekend do "Opowieści z Narnii", które wyciągnęły z portfeli widzów 25,5 mln. W sumie na koncie filmu znajduje się 168,6 mln dolarów. Wpływy z zagranicznych kin uratowały ekranizację powieści C.S. Lewisa przed finansową klapą - kosztujący 155 milionów obraz sprzedał się bowiem w Ameryce bardzo słabo.

Na czwartym miejscu wylądowały debiutujące w zestawieniu "Podróże Guliwera" z 12,4 mln dolarów.  Komedia familijna z Jackiem Blackiem w roli głównej trafi do naszych kin 28 stycznia.

Pierwszą piątkę zamyka "Megamocny" z zarobkiem na poziomie 11,6 mln dolarów. Animacja DreamWorksa uzbierała do tej pory łącznie 109 milionów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones