ŻE CO? Przygotujcie się na całą masę spin-offów "Transformers"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%C5%BBE+CO+Przygotujcie+si%C4%99+na+ca%C5%82%C4%85+mas%C4%99+spin-off%C3%B3w+%22Transformers%22-110582
Kinowe uniwersum - to wyrażenie z całą pewnością będzie w książkach o historii kina definiować X Muzę na początku XXI wieku. Każde studio za punkt honoru ma stworzenie przynajmniej jednej wielowątkowej serii. Disney ma "Gwiezdne wojny" i Marvela, Warner Bros. DC Comics oraz "LEGO", a 20th Century Fox – mutantów X-Men. Teraz do tego grona dołącza Paramount Pictures.


Wytwórnia właśnie zatrudniła Akivę Goldsmana do stworzenia podwalin pod kinowe uniwersum wokół Transformers. Jego zadaniem będzie stworzenie "Biblii", z której zrodzą się fabuły kontynuacji "Wieku zagłady" oraz licznych spin-offów. Jego rola przyrównywana jest do tej, jaką pełnił James Cameron podczas przygotowań tekstów do trzech kontynuacji "Avatara".

Na razie nie ma słowa o tym, czy autor "Pięknego umysłu", "Jestem legendą" i "Zimowej opowieści" zajmie się przygotowaniem konkretnego scenariusza do jednego z planowanych widowisk, czy tylko ogólną koordynacją ambitnego projektu. Nie wiemy również tego, kogo Paramount widzi w roli bohaterów spin-offów.

Goldsman będzie budował kinowe uniwersum Transformers we współpracy z producentami: Michaelem Bayem, Stevenem Spielbergiem i Lorenzo di Bonaventurą.
Udostępnij: