10. Głodowe Igrzyska mają swojego gospodarza. To Jason Schwartzman

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/10.+G%C5%82odowe+Igrzyska+maj%C4%85+swojego+gospodarza.+To+Jason+Schwartzman-146940
10. Głodowe Igrzyska mają swojego gospodarza. To Jason Schwartzman
Trwa proces obsadzania ról w widowisku sf "The Ballad of Songbirds and Snakes". Najnowszym nabytkiem jest Jason Schwartzman, którego ostatnio mogliśmy oglądać na dużym ekranie w filmie "Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun".

GettyImages-1198561603.jpg Getty Images © Gregg DeGuire


"The Ballad of Songbirds and Snakes" – o czym opowie film?Fabuła "The Ballad of Songbirds and Snakes" jest oparta na nowej, opublikowanej w 2020 roku książce Suzanne Collins. Historia skupia się na 18-letnim Coriolanusie Snow (Tom Blyth), na długo zanim został prezydentem państwa Panem. Jego szansą na polepszenie sytuacji swojej rodziny staje się objęcie stanowiska mentora 10. Głodowych Igrzysk. W udziale przypada mu jednak opieka nad dziewczynką z najgorszego Dystryktu 12, Lucy Gray Baird (Rachel Zegler). Zwraca ona jednak na siebie uwagę całego Panem swoim talentem muzycznym. Snow zaczyna myśleć, że może jeszcze przechylić szalę na swoją korzyść.

Jason Schwartzman wcieli się w postać Lucretiusa Flickermana. W filmie jest on gospodarzem 10. Głodowych Igrzysk. Fani serii wiedzą, że jego potomkiem jest Caesar Flickerman, czyli Głos Panem. W głównym cyklu wcielał się w niego Stanley Tucci.


Seria "Igrzyska śmierci"Akcja "Igrzysk śmierci" rozgrywa się w dystopijnej przyszłości w państwie podzielonym na 13 dystryktów północnoamerykańskim państwie Panem. Co roku dzieci z dwunastu z nich są losowo wybierane do udziału w krwawych igrzyskach, które przeżyć może tylko jeden uczestnik. Główną bohaterką serii jest Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence), która zgłasza się do udziału w turnieju w miejsce swojej siostry. Dziewczyna staje się symbolem buntu i walki z niesprawiedliwością.

Na filmowy cykl składają się cztery filmy: "Igrzyska śmierci" (2012), "Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia" (2013), "Igrzyska śmierci: Kosogłos . Część 1" (2014), i "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2" (2015). Łącznie seria zarobiła na świecie ponad 3 miliardy dolarów.

Teaser "The Ballad of Songbirds and Snakes"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones