12. Mastercard OFF CAMERA: Jury Konkursu Polskich Filmów

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/12.+Mastercard+OFF+CAMERA%3A+Jury+Konkursu+Polskich+Film%C3%B3w-132693
12. Mastercard OFF CAMERA: Jury Konkursu Polskich Filmów
Laureatka Oscara za rolę w filmie "Pollock", Dyrektor Programowa Festiwalu Filmowego Sundance, reżyserka castingu przy takich produkcjach jak "Chicago" i "Młody Papież" oraz jeden z najważniejszych europejskich krytyków filmowych ocenią 10 filmów w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych podczas 12. Mastercard OFF CAMERA.Jury przewodniczy Marcia Gay Harden. Aktorka zagrała w ponad 60 filmach, obok takich gwiazd jak: Robin Williams, Diane Keaton, Brad Pitt czy Anthony Hopkins. Ma na koncie Oscara za drugoplanową rolę w filmie "Pollock" w reżyserii Eda Harrisa. Popularność i uznanie krytyków zyskała dzięki filmom: "Ścieżka strachu" braci Coen, "Rzeka Tajemnic" Clinta Eastwooda czy "Dzieci Ireny Sendlerowej". Wystąpiła również w ekranizacji międzynarodowego bestsellera "Pięćdziesiąt Twarzy Greya"

Laura Rosenthal to wielokrotnie nagradzana reżyserka castingu, która od 25 lat współpracuje z renomowanymi reżyserami filmowymi i artystami wizualnymi, takimi jak Todd Haynes, Lisa Cholodenko, Paolo Sorrentino, Woody Allen, Jim Jarmusch, Joachim Trier, Doug Aitken i Francesco Vezzoli. Jest laureatką nagród Emmy za "Olive Kitteridge" i "Mildred Pierce". Dzięki niej w "Chicago" zachwyciła nas Catherine Zeta-Jones, a Jude Law został... "Młodym Papieżem". Odpowiadała za dobór obsady w takich filmach jak: "Carol" z wyjątkową rolą Cate Blanchett, "Wszystko w porządku" oraz wielokrotnie nagradzanego "Daleko od nieba".

Kim Yutani czuwa nad selekcją filmów, które pojawią się podczas corocznego święta kina niezależnego, Festiwalu Filmowego Sundance. Rok temu objęła rolę dyrektora programowego, jednak o jego prestiż i budowanie marki dbała od wielu lat. Reprezentowała Instytut Sundance, zasiadając w jury międzynarodowych konkursów i budując relacje z najważniejszymi osobistościami kina niezależnego. Znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi azjatyckiego pochodzenia związanych z kulturą.

Jonathan Romney to jeden z najbardziej błyskotliwych i przenikliwych krytyków filmowych w Wielkiej Brytanii. Jego recenzje regularnie pojawiają się w The Independent, The Observer czy międzynarodowym magazynie branżowym Sight & Sound.

Do kogo trafi nagroda Kulczyk Foundation - 300 000 PLN, przekonamy się już 4 maja. Konkurs Polskich Filmów Fabularnych to część projektu Obraz świata / Świat w obrazach realizowanego podczas 12. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Więcej informacji o programie można znaleźć na www.offcamera.pl

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones