16. Millennium Docs Against Gravity: Bilety już od 27 kwietnia

Największe święto kina filmu dokumentalnego w Polsce, 16. festiwal Millennium Docs Against Gravity wystartuje 10 maja. Bilety będą w sprzedaży już od 27 kwietnia.

18544_1.7.jpg

Zobacz, czy rozumiesz świat, i czy świat rozumie ciebie – to hasło przewodnie tegorocznej imprezy. W programie blisko 160 filmów odnoszących się do najbardziej aktualnych problemów i spotkania z 80 gośćmi z całego świata. Prawie wszystkie z prezentowanych tytułów mają na festiwalu polskie premiery. Wśród nich są nowe dzieła Wernera Herzoga, Petera Jacksona, Madsa Brüggera i najważniejsze polskie filmy dokumentalne tego roku "In Touch" Pawła Ziemilskiego, "Jazda obowiązkowa" Ewy Kochańskiej, "Marek Edelman... i była miłość w Getcie" Jolanty Dylewskiej, "Symfonia Fabryki Ursus" Jaśminy Wójcik i "Kobro/Strzemiński. Opowieść fantastyczna" Borysa Lankosza.
 
Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce, jako jedyny w Europie odbywa się jednocześnie w sześciu miastach: Warszawie, Wrocławiu i Lublinie (10-19 maja) , Gdyni (15-24 maja), Bydgoszczy (11-19 maja) i po raz pierwszy w Katowicach (12-19 maja).

Trwa sprzedaż karnetów na warszawską edycję festiwalu: https://mdag.pl/16/pl/warszawa/page/Karnety-Warszawa

Bilety będą w sprzedaży od 27 kwietnia. Więcej informacji na www.mdag.pl.

zobacz też: