Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Akademia+powi%C4%99ksza+si%C4%99+o+774+cz%C5%82onk%C3%B3w-123819

Akademia powiększa się o 774 członków!

Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła listę nazwisk osób, które w tym roku zaproszono do dołączenia do tej organizacji. Jest ona imponująco długa. Znalazło się na niej miejsce aż dla 774 osób.

GettyImages-645874788.jpg
Getty Images © Christopher Polk


Jest to nowy rekord, jeśli chodzi o liczbę jednorazowo zaproszonych do wstąpienia do Akademii. Poprzedni został ustanowiony rok temu i wynosił 683 osoby. Łączna liczba członków wynosi około 8500.

W tym roku do Akademii zostali zaproszenie przedstawiciele z 57 krajów. 39% stanowią kobiet, a 30% osoby o innym niż biały kolorze skóry. Najmłodszą zaproszoną osobą jest Elle Fanning (19 lat), najstarszą Betty White (95 lat, co oznacza, że nie będzie mogła brać udziału w oscarowym głosowaniu).

Wśród aktorów sporą grupę stanowią gwiazdy blockbusterów: Adam Driver, Gal Gadot, Chris Evans, Chris Hemsworth, Chris Pratt, Luke Evans i Dwayne Johnson. Członkami Akademii zostali też Warwick Davis, Lou Ferrigno, Anna Faris, Terry Crews, cała masa osób występujących w "Saturday Night Live" oraz gwiazd Bollywoodu.

Wśród nowych członków Akademii znalazł się również Polak, Abel Korzeniowski, autor muzyki m.in. do "Zwierząt nocy".

Pełną listę zaproszonych znajdziecie TUTAJ.

zobacz też: