Aktor z "Gotham" scenarzystą "Legionu samobójców 2"?

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Aktor+z+%22Gotham%22+scenarzyst%C4%85+%22Legionu+samob%C3%B3jc%C3%B3w+2%22-128604
Wbrew medialnej ciszy wokół "Legionu samobójców 2", film najwyraźniej wciąż pozostaje w planach studia Warner Bros, a za kamerą ma stanąć zatrudniony w zeszłym roku Gavin O'Connor. Projekt dostał właśnie nowego scenarzystę - i jest to ktoś, kto miał już wcześniej kontakt z uniwersum DC.


Mowa o Toddzie Stashwicku, aktorze znanym z serialu "Gotham". Wcielił się on tam w postać Richarda Sionisa/Maski. Stashwick pracował już też z O'Connorem - jako aktor - przy filmie "Niepokonana Jane".

Usiedliśmy, a on zaczął mnie przepytywać i uświadomił sobie, że mam w sobie pasję i rozumiem ten gatunek. W takim właśnie stylu lubię pisać, powiedział Stashwick. Zaczęliśmy więc wymieniać się pomysłami. Jest jeszcze trzeci scenarzysta, David Bar Katz. Pracujemy we trójkę. Co ciekawe, Stashwick nie ma w swojej filmografii ani jednego scenariopisarskiego dokonania.

Wciąż nie wiadomo, kiedy miałyby ruszyć prace nad filmem. Według ostatnich informacji Margot Robbie ma wcielić się w postać Harley Quinn w innym projekcie, "Birds of Prey". Nie wiadomo, czy oznacza to, że aktorka nie wystąpi w kontynuacji "Legionu samobójców". Podobne zamieszanie panuje wokół postaci Jokera, który ma pojawić się zarówno w filmie z Jaredem Leto, jak i filmie z Joaquinem Phoenixem.

Czekacie na sequel "Legionu samobójców"?