Autor "Doktora Strange'a" marzy o Lovecraftowskich "Star Wars"

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Autor+%22Doktora+Strange%27a%22+marzy+o+Lovecraftowskich+%22Star+Wars%22-136882
Filmowa przyszłość "Gwiezdnych wojen" pozostaje chwilowo tajemnicą. Studio Disney nie zapowiedziało na razie oficjalnie żadnych tytułów. Atmosfera niepewności sprzyja jednak fantazjowaniu.


Scott Derrickson, reżyser "Doktora Strange'a" i "Egzorcyzmów Emily Rose", zdradził, jaki film nakręciłby, gdyby zaproszono go do świata "Gwiezdnych wojen". Reżyser opublikował odpowiedź na Twitterze. W międzyczasie skasował już swój wpis, ale w sieci nic nie ginie. Oto jego odpowiedź:
 
Spytano mnie, jaki "gwiezdnowojenny" film bym nakręcił. Odpowiedziałem, że zrobiłbym "Hoth" - rozgrywający się na zamrożonej planecie horror z kategorią R w stylu "Coś" i "W górach szaleństwa" Lovecrafta, bez związku z dotychczasowymi postaciami i wątkami.  


Oczywiście, wydaje się mało prawdopodobne, by Derrickson mógł nakręcić taki film w studiu, które słynie z porzucania kolejnych reżyserów - od Josha Tranka przez Phila Lorda i Chrisa Millera po Colina Trevorrowa. Tym bardziej, że Derrickson sam zrezygnował właśnie z pracy przy widowisku "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" - ze względu na "kreatywne różnice". Można jednak marzyć. Co byście powiedzieli na taki film?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones