Brendan Fraser w obsadzie "Killers Of The Flower Moon"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Brendan+Fraser+w+obsadzie+%22Killers+Of+The+Flower+Moon%22-143376
Brendan Fraser w obsadzie "Killers Of The Flower Moon"
źródło: Getty Images
autor: Santiago Felipe
Brendan Fraser dołączył do obsady nowego filmu Martina Scorsesego. W "Killers Of The Flower Moon" aktor wystąpi u boku takich gwiazd jak Leonardo DiCaprio, Robert De Niro czy Jesse Plemons. Jak podaje portal Deadline, Fraser wcieli się w prawnika W.S. Hamiltona. 

Scenariusz Erica Rotha powstał na podstawie książki Davida Granna pod tym samym tytułem. Autor odsłonił kulisy makabrycznych mordów, do których doszło w Oklahomie w latach 20. XX wieku. Ofiarami byli Osagowie. Mordy rozpoczęły się po tym, jak na terenie należącym do plemienia odkryto ropę. Sytuacja zrobiła się na tyle poważna, że w sprawę zostały włączone służby federalne. Ze śledztwem związany był J. Edgar Hoover, który wykorzystał je do budowy swojej pozycji w siłach, które w przyszłości zmienił w FBI.

Fraser niedawno wystąpił w realizowanym dla HBO Max thrillerze Stevena Soderbergha "No Sudden Move". Mogliśmy go też oglądać w serialu "Doom Patrol", w którym przypadła mu rola Cliffa Steele'a / Robotmana. Aktualnie aktor pracuje na planie komedii "Brothers", do której zdjęcia powstają w Atlancie. Za kamerą stoi Max Barbakow ("Palm Springs"), a w obsadzie znaleźli się także Peter Dinklage, Josh Brolin i Glenn  Close