CO OBEJRZEĆ W WEEKEND: "Bartkowiak", "Ostatni najemnik", "Amonit"

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/CO+OBEJRZE%C4%86+W+WEEKEND%3A+%22Bartkowiak%22%2C+%22Ostatni+najemnik%22%2C+%22Amonit%22-143335
CO OBEJRZEĆ W WEEKEND: "Bartkowiak", "Ostatni najemnik", "Amonit"
Tradycyjnie jak co piątek służymy pomocą w wyborze filmu na weekend. Przejrzeliśmy dla Was biblioteki największych platform streamingowych i wybraliśmy najciekawsze propozycje. Wśród nich takie nowości, jak polski kryminał "Bartkowiak" z Józefem Pawłowskim w roli zawodnika MMA, który musi porzucić swój zawód i zacząć wszystko od nowa, oraz "Ostatni najemnik" z Jean-Claude'em Van Damme'em jako najemnikiem, który staje przed najtrudniejszym zadaniem – ojcostwem. A także takie kinowe hity do nadrobienia, jak "Snajper" Clinta Eastwooda czy jeden z naszych ulubionych filmów Tima Burtona "Sok z żuka".

A jeśli jesteście fanami twórczości Eleny Ferrante i jej przeniesionej na ekran "Genialnej przyjaciółki" dostępnej w serwisie HBO GO, sprawdźcie koniecznie dokument "Elena Ferrante. Gorączka czytania".

Listę naszych propozycji do obejrzenia w weekend znajdziecie poniżej. 

CO OBEJRZEĆ W WEEKEND
"Bartkowiak"
do obejrzenia na: Netflix


Polski kryminał w reżyserii Daniela Markowicza ("Diablo. Wyścig o wszystko") o młodym zawodniku MMA, Tomku, który zostaje zdyskwalifikowany po walce o mistrzostwo. Chłopak postanawia zniknąć i zmienić swoje dotychczasowe życie. Zmuszony do powrotu przez niespodziewaną śmierć bliskiej osoby przejmuje klub nocny Ring. Po drodze, wraz z córką swojego byłego trenera, wkracza w groźny świat przestępczy. Próbując rozwikłać tajemnicę z przeszłości, wpadają w kłopoty oraz narażają się niebezpiecznym i wpływowym ludziom.

***


"Krwawe niebo"
do obejrzenia na: Netflix


Cierpiąca na tajemniczą chorobę kobieta zostaje zmuszona do działania, gdy terroryści próbują przejąć samolot, którym podróżuje. Aby ochronić synka, musi ujawnić swój mroczny sekret i uwolnić wampirzycę, o której chciała zapomnieć.

***


"Don't Tell a Soul"
do obejrzenia na: Player.pl, Canal+ online, Chili, Rakuten


Siedemnastoletni Matt (Fionn Whitehead) zmusza swojego młodszego brata, Joeya (Jack Dylan Grazer, świetny w serialu "Tacy właśnie jesteśmy") do obrabowania domu na odludziu, aby zdobyć pieniądze na leczenie dla chorej na raka matki. Podczas włamania chłopcy zostają przyłapani przez ochroniarza, Hamby'ego (Rainn Wilson), który rusza za nimi w pogoń. Kiedy mężczyzna wpada do studni, bracia muszą zdecydować, czy mu pomóc i ponieść karę za kradzież, czy zostawić go na pewną śmierć. 

***


"Ostatni najemnik"
do obejrzenia na: Netflix


Legendarny tajny agent, a obecnie najemnik wychodzi z ukrycia, aby uratować syna, którego nigdy nie poznał. Ojcostwo może się okazać jego najtrudniejszą misją. W głównej roli Jean-Claude Van Damme.

***


"Amonit"
do obejrzenia na: Player.pl, Canal+ online, Chili, Rakuten, Play Now


"Amonit" przenosi nas do Anglii, do roku 1840. Mary Anning (Kate Winslet) jest paleontolożką i kolekcjonuje skamieliny. Aby utrzymać siebie i chorą matkę, sprzedaje je turystom. Pewnego dnia jeden z nich, Roderick Murchison (James McArdle), wraz z żoną Charlotte (Saoirse Ronan) przychodzą do pracowni Mary. Roderick prosi kobietę, aby zaopiekowała się Charlotte, u której zdiagnozowano melancholię. To dwie kobiety z zupełnie innych światów. Jednak pomimo innych osobowości Mary i Charlotte odkrywają, że każda z nich może zaoferować to, czego szuka druga. 

***


"Elena Ferrante. Gorączka czytania"
do obejrzenia na: TVP VOD


Elena Ferrante to bez wątpienia najbardziej popularna włoska pisarka naszych czasów i jednocześnie autorka bez twarzy. Jej ukryta pod pseudonimem prawdziwa tożsamość to jedna z największych tajemnic ostatnich dziesięcioleci. Nie przeszkodziło jej to wcale zyskać międzynarodowej popularności. Tzw. cykl neapolitański Ferrante, na który składają się powieści "Genialna przyjaciółka", "Historia nowego nazwiska", "Historia ucieczki" i "Historia zaginionej dziewczynki", przyciągnęły miliony fanów i spotkały się z uznaniem krytyków. W 2016 roku "Time" umieścił Ferrante na liście 100 najbardziej wpływowych osób na świecie, choć nikt tak naprawdę nie wie, kim ona jest w rzeczywistości. Film jest portretem tej nietuzinkowej osobowości, która jest fenomenem naszych czasów. Przedstawia twórczość Ferrante, próbując ustalić przyczyny jej niezwykłego sukcesu. 

***


"Sok z żuka"
do obejrzenia na: Netflix
od 1 sierpnia


Nagrodzony Oscarem za najlepszą charakteryzację film Tima Burtona opowiada o małżeństwie, które wkrótce po wprowadzeniu się do wymarzonego domu umiera. Jako duchy zostają uwięzieni w czterech ścianach, gdzie wprowadza się nowa rodzina. Życie z nimi okazuje się nie do zniesienia. Postanawiają więc wezwać bio-egzorcystę zwanego Beetlejuice. Ale on sam staje się jeszcze większym problemem. W głównych rolach Geena Davis, Alec Baldwin, Michael Keaton i Winona Ryder

***


"Papierowe miasta"
do obejrzenia na: HBO GO
od 31 lipca


Ekranizacja bestsellerowej powieści Johna Greena, autora "Gwiazd naszych wina". Quentin Jacobsen – dla przyjaciół Q – od zawsze jest zakochany we wspaniałej koleżance, zbuntowanej Margo Roth Spiegelman. W dzieciństwie przeżyli razem coś niesamowitego, teraz chodzą do tego samego liceum. Pewnego wieczoru w przewidywalne, nudne życie chłopaka wkracza Margo w stroju nindży i wciąga go w niezły bałagan. Po czym znika. Quentin wyrusza na poszukiwanie dziewczyny, która go fascynuje, idąc tropem skomplikowanych wskazówek, jakie zostawiła tylko dla niego. Żeby ją odnaleźć, musi pokonać setki kilometrów. Po drodze przekonuje się na własnej skórze, że ludzie są w rzeczywistości zupełnie inni, niż sądzimy.

***
 

"Snajper"
do obejrzenia na: HBO GO
od 1 sierpnia


Nominowany w 6 kategoriach (statuetka za "montaż dźwięku") film Clinta Eastwooda opowiada o karierze wojskowej i życiu osobistym Chrisa Kyle'a, który zyskał sławę najlepszego snajpera w historii elitarnej jednostki Navy SEALs. Mimo zagrożeń i dotkliwej rozłąki z rodziną Kyle służy w Iraku cztery kolejne zmiany, stając się uosobieniem hasła żołnierzy Navy SEAL: "Nie zostawiamy nikogo". Po powrocie do dzieci i żony przekonuje się jednak, że nie potrafi zapomnieć o wojnie. W głównej roli Bradley Cooper.

***


"Pierwsza dama"
do obejrzenia na: TVP VOD


W biograficznym dokumencie Irena Szewińska, najwybitniejsza polska lekkoatletka, opowiada nie tylko o swoich sukcesach sportowych, ale także o życiu prywatnym – mężu Januszu oraz dzieciach i wnukach. Pierwsza Dama sportu była trzykrotną mistrzynią olimpijską i pięciokrotną mistrzynią Europy. Aż dziesięć razy poprawiała rekordy świata. Po zakończeniu kariery zaangażowała się w działalność w krajowych i międzynarodowych organizacjach sportowych. Dokument bogato ilustrowany archiwaliami.