Clint Eastwood wraca do aktorstwa?

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Clint+Eastwood+wraca+do+aktorstwa-123256
Clint Eastwood ostatnimi czasy raczej reżyseruje niż pojawia się przed kamerą. Jego ostatnią rolą jest występ w "Dopóki piłka w grze". Czy jednak szykuje się powrót Eastwooda-aktora? 

GettyImages-685963484.jpg Getty Images © Matthias Nareyek

Podczas spotkania z publicznością, które miało miejsce na trwającym właśnie festiwalu w Cannes, gwiazdor przyznał, że od czasu do czasu - chociaż nie często - tęskni za graniem. Robiłem to przez długi czas. Kiedyś do tego wrócę.

W trakcie spotkania Eastwood opowiadał m.in. o swojej młodości w czasach wielkiego kryzysu. Zwrócił uwagę, że choć obecnie narzeka się na recesję, to w tamtych czasach było dużo gorzej. Mimo że unikał odnoszenia się do obecnej sytuacji politycznej w USA, przyznał, że nie przepada za panującą obecnie erą politycznej poprawności. Zabijamy się w ten sposób. Straciliśmy nasze poczucie humoru, lamentował. Zauważył też, że uznany za niepoprawny "Brudny Harry" trafił ze swoją premierą na początek tej ery.

Zapytany o to, jakich nowych reżyserów podziwia, odpowiedział z kolei, że między pracą nad "Snajperem" a "Sullym" nie miał czasu na oglądanie nowości. Odświeżył sobie za to "Bulwar Zachodzącego Słońca".