Lindelof nie zrobi "Star Wars"? Koniec Kathleen Kennedy?

Giant Freakin Robot / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Damon+Lindelof+og%C5%82osi%C5%82+swoje+%22Gwiezdne+wojny%22+wbrew+Lucasfilm+Szefowa+Kathleen+Kennedy+odejdzie-149189
Lindelof nie zrobi "Star Wars"? Koniec Kathleen Kennedy?
źródło: Materiały prasowe
W zeszłym roku ujawniono, że Damon Lindelof, twórca takich seriali jak "Zagubieni", "Watchmen" i "Pozostawieni", pracuje nad scenariuszem filmu ze świata "Gwiezdnych wojen". Według najnowszej hollywoodzkiej plotki projekt Lindelofa może nie doczekać się realizacji. Co więcej: twórca podobno nigdy nie miał zgody Lucasfilm, by ogłosić swój film. Mówi się też o tym, że szefowa Lucasfilm, Kathleen Kennedy, może pożegnać się ze swoim stanowiskiem.

Damon Lindelof a "Gwiezdne wojny"
Zakulisowe szczegóły współpracy Damona Lindelofa z Lucasfilm ujawnił hollywoodzki scenarzysta Kamran Pasha na YouTube'owym kanale "Valliant Renegade". Według jego doniesień Lindelof nie miał autoryzacji, by ogłosić, że pracuje nad filmem dla Lucasfilm i de facto próbował wymusić na studiu realizację projektu, który nigdy nie był w planach.

Co ciekawe, sama Kathleen Kennedy, szefowa Lucasfilm potwierdziła, że Lindelof przygotowuje film ze świata "Star Wars". Zdaniem Pashy scenarzysta ogłosił swój projekt bez zgody studia i Kennedy była zmuszona potwierdzić jego słowa, by uratować twarz.

GettyImages-876143104.jpg Getty Images © Gabriel Olsen


Czemu Lindelof ryzykuje swoją relację z Disneyem ogłaszając nieuzgodniony projekt? Według Pashy podobną strategię zastosowała Leslye Headland, żeby doprowadzić do realizacji serialu "The Acolyte". Pasha spekuluje, iż Lindelof liczy, że jemu również uda się wymusić w ten sposób powstanie filmu albo przynajmniej podbić swój status w Hollywood jako scenarzysty, który rozwija duży projekt dla dużego studia.

Co ciekawe, jeszcze w październiku pisaliśmy, że Sharmeen Obaid-Chinoy ("Ms. Marvel") negocjuje posadę reżyserki filmu Lindelofa. Pasha jednak wątpi, by Lindelof, który jego zdaniem pracował nad pierwszym sezonem "Pozostawionych" przez trzy lata, był w stanie tak szybko przygotować scenariusz. Jego zdaniem projekt został więc nie tyle "skasowany", co nigdy nie istniał.

Koniec Kathleen Kennedy?GettyImages-501401892.jpg Getty Images © Alberto E. Rodriguez


Pasha sugeruje też, że ważą się losy Kathleen Kennedy i w Disneyu przygotowywane są już listy pracowników Lucasfilm, którzy mają odejść, jeśli producentka zostanie zwolniona. Na takiej liście są m.in. Carrie Beck i Pablo Hidalgo.

Zdaniem Pashy Kennedy chciała wykorzystać film Lindelofa, by opóźnić swoje odejście. Twierdzi on, że producentka poprosiła obecnego prezesa Disneya, Boba Igera, czy może zostać jeszcze tak długo, by nadzorować realizację tego projektu. Iger miał odpowiedzieć jej "nie".

"Gwiezdne wojny" na horyzoncieObecnie nie ma żadnej zapowiedzianej filmowej premiery ze świata "Gwiezdnych wojen", chociaż swoje projekty przygotowują (lub przygotowywali) m.in. Taika Waititi, Patty Jenkins i Shawn Levy.

W marcu zadebiutuje z kolei trzeci sezon serialu "The Mandalorian". W dalszych serialowych planach są m.in. "Ahsoka", "Skeleton Crew" i "The Acolyte".

Podcast "Mam parę uwag"

Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o filmie "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi". Dlaczego tak bardzo podzielił on publiczność? Czym różni się reżyserska metoda Riana Johnsona od podejścia J.J. Abramsa? W jaki sposób scenariusz wykorzystuje motyw psychomachii? Czy reżyser chce faktycznie - zgodnie ze słowami Kylo Rena - "zabić przeszłość" "Gwiezdnych wojen"? Która scena jest najbardziej erotyczną w historii serii? I co myślimy o Porgach? Zapraszamy do słuchania.


 
Podcastu możecie wysłuchać również m.in. na Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones