Danny DeVito w "Dumbo" Tima Burtona?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Danny+DeVito+w+%22Dumbo%22+Tima+Burtona-122122
Danny DeVito negocjuje rolę w nowym filmie Tima Burtona, czyli aktorskiej wersji "Dumbo". Byłby to ich czwarty wspólny projekt. Panowie współpracowali ze sobą wcześniej przy "Powrocie Batmana", "Marsjanie atakują" i "Dużej rybie".


DeVito miałby wcielić się w Mediciego - właściciela małego cyrku, który zostaje przejęty przez potężniejszego konkurenta kierowanego przez złego Vandemere'a.

Oryginał z 1941 roku to jeden z największych skarbów studia Walta Disneya - czarujący i wzruszający, pełen niezapomnianych piosenek film zachwyca od lat. Gdy bocian przynosi wreszcie Pani Jumbo jej długo oczekiwane dziecko - malutkiego słonika - jest to wielkie wydarzenie dla całego cyrku. Lecz wkrótce mały bohater staje się dla wszystkich pośmiewiskiem. Przewrotny los wyposażył go bowiem w parę nienaturalnie wielkich uszu. Odrzucony i samotny spotyka jednak przyjaciela. Dzięki pomocy i lojalności myszy o imieniu Timothy, zdeterminowany Dumbo potrafi przezwyciężyć wszystkie kłopoty tak, by zatriumfowała miłość i przyjaźń. W aktorskiej wersji Dumbo będzie efektem pracy specjalistów od CGI. Film dostanie też drugi, równoległy wątek opowiadający historię ludzkiej rodziny.

To nie pierwszy aktorski remake klasycznej animacji Disneya. Wcześniej sporymi sukcesami finansowymi okazały się m.in. "Alicja w krainie czarów" i "Księga dżungli". W kolejce do recyklingu czekają "Królewna Śnieżka", "Król Lew" i "Mała syrenka".
Udostępnij: