Depp reżyseruje Pacino. Czy "Modi" zmienił życie Deppa?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Depp+re%C5%BCyseruje+Pacino.+Oto+zdj%C4%99cia+z+planu+filmu+%22Modi%22+o+Modiglianim-153709
Depp reżyseruje Pacino. Czy "Modi" zmienił życie Deppa?
źródło: Getty Images
autor: Kevin Dietsch
Są pierwsze zdjęcia z filmu biograficznego "Modi", którego bohaterem jest słynny włoski artysta Amadeo Modigliani. A na nich reżyser Johnny Depp, odtwarzający główną rolę Riccardo Scamarcio oraz Al Pacino

W komentarzu opisującym pierwsze materiały z planu aktor mówił: "Jestem wdzięczny. Chciałbym podziękować całej obsadzie i ekipie za ich poświęcenie i kreatywność. Reżyserowanie tego filmu było doświadczeniem, które mnie głęboko zmieniło. "Modi" będzie świadectwem wiary w kolektywny wysiłek i moc kina niezależnego". 

"Modi": zobacz zdjęcia z planu"Modi": szczegóły filmuTo jego reżyserski projekt Deppa od czasów "Odważnego" z 1997 roku. W tytułową rolę wciela się Riccardo Scamarcio ("Duchy Wenecji", "Kod Dedala"). Partnerują mu m.in. będący również producentem obrazu Al Pacino,  Stephen GrahamBruno GoueryRyan McParlandBenjamin LavernheSally PhillipsAntonia Desplat oraz Luisa Ranieri.

Akcja filmu rozgrywa się w 1916 roku w Paryżu. "Modi" relacjonuje 48 godzin z życia tytułowego artysty. Modigliani ukrywa się przed policją. Planuje zakończyć swoją karierę, ale do zmiany zdania próbują nakłonić go inni artyści: Maurice Utrillo, Chaim Soutine i Beatrice Hastings. Bohater szuka także porady u swojego przyjaciela, polskiego marszanda Leopolda Zborowskiego. Chaos przybiera na sile wraz z pojawieniem się kolekcjonera mogącego całkowicie odmienić życie malarza. 

"Modi" powstaje podstawie sztuki teatralnej Dennisa McIntyre'a. Scenariusz przygotowali Jerzy i Mary Kromolowscy ("Obietnica", "Pościg we mgle"). Autorką zdjęć jest Nicola Pecorini. Za scenografię odpowiada Dave Warren.

Zwiastun filmu "Kochanica króla Jeanne du Barry"Filmografię Deppa zamyka dramat kostiumowy "Kochanica króla Jeanne du Barry", który otwierał tegoroczny festiwal w Cannes. Aktor wciela się w nim w Ludwika XV, najdłużej panującego władcę w historii Francji. Występ w filmie jest pierwszą rolą Deppa od czasu jego kontrowersyjnej sądowej batalii z Amber Heard

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones