"Avatar: Istota wody" w końcu na Disney+. Kiedy premiera?

X / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Disney%2B+og%C5%82asza%2C+kiedy+na+platform%C4%99+trafi+widowisko+%22Avatar%3A+Istota+wody%22+Jamesa+Camerona-150764
"Avatar: Istota wody" w końcu na Disney+. Kiedy premiera?
Na tę wiadomość czekały dziesiątki milionów osób. Disney+ w końcu ogłosił, kiedy na platformę trafi widowisko "Avatar: Istota wody". Premiera została wyznaczona na 7 czerwca.


Recenzujemy film "Avatar: Istota wody"
"Avatar: Istota wody" - trzeci największy kasowy przebój wszech czasów"Avatar: Istota wody" trafił do kin po 13 latach od premiery "Avatara". Akcja widowiska rozgrywa się 10 lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszym filmie. To opowieść o rodzinie Jake'a i Neytiri oraz ich staraniach, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom, mimo tragedii, których wspólnie doświadczają i bitew, które muszą stoczyć, aby przeżyć.

Oczekiwania wobec widowiska były olbrzymie. I nie wszyscy wierzyli w sukces kasowy po tak długiej przerwie. Tymczasem "Avatar: Istota wody" wciąż znajduje się w czołówce weekendowych zestawienie box office'u.

W kinach w Ameryce film zarobił 684 mln dolarów (siódmy najlepszy wynik w historii). Z reszty świata pochodzi 1 635,7 mln dolarów (trzeci najlepszy wynik w historii). Łącznie daje to kwotę 2 319,8 mln dolarów (trzeci najlepszy wynik w historii).


"Avatar: Istota wody" do obejrzenia w domuOczywiście widowisko Jamesa Camerona można już od końca marca oglądać w domu. Do tej pory trzeba było jednak za tę przyjemność zapłacić. W ofercie dostępna była cyfrowa wersja w jakości obrazu 4K Ultra HD i dźwięku Dolby Atmos.

Oprócz samego filmu fani otrzymali dostęp do ponad trzech godzin dodatków. Wśród nich są: materiał o technologii motion capture, o kulturze Na’vi, wodnym ekosystemie Pandory, o kulisach pracy dźwiękowców, o ekipie od efektów specjalnych z Wētā FX, o nowych i powracających postaciach, o Spiderze. Dostępność dodatków zależała od serwisu oferującego film.

Użytkownicy Disney+ w czerwcu otrzymają dostęp do "Avatara: Istoty wody" w ramach abonamentu.

Posłuchajcie podcastu "Mam parę uwag" o filmie "Avatar: Istota wody"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones