Edgerton, Nanjiani i Jackson Jr w serialu "Obi-Wan Kenobi"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Edgerton%2C+Nanjiani+i+Jackson+Jr+w+serialu+%22Obi-Wan+Kenobi%22-141855
Edgerton, Nanjiani i Jackson Jr w serialu "Obi-Wan Kenobi"
Joel Edgerton, Kumail Nanjiani, O'Shea Jackson Jr., Moses Ingram, Bonnie Piesse, Indira Varma, Rupert Friend, Sung Kang, Simone Kessell i Benny Safdie dołączyli do obsady serialu o przygodach Obi-Wana Kenobiego. Show powstaje dla serwisu streamingowego Disney+.

Edgerton i Piesse, którzy mają na koncie występy w "Ataku klonów" i "Zemście Sithów", zapewne wcielą się ponownie w Owena i Beru Lars - wujka i ciocię Luke'a Skywalkera. Role pozostałych aktorów trzymane są w tajemnicy.

Zdjęcia do serialu powinny rozpocząć się w kwietniu. Akcja pierwszego sezonu ma rozgrywać się 10 lat po wydarzeniach z "Zemsty Sithów". Kenobi (Ewan McGregor) będzie musiał zmierzyć się z konsekwencjami swojej największej życiowej porażki - upadku najlepszego przyjaciela oraz ucznia Anakina Skywalkera (Hayden Christensen), który przeszedł na ciemną stronę Mocy i stał się lordem Sith znanym jako Darth Vader.

Scenariusz napisał Joby Harold ("Król Artur: Legenda miecza"). Za kamerą stanie Deborah Chow ("The Mandalorian").

"Obi-Wan Kenobi" to jeden z kilku rozgrywających się w świecie "Gwiezdnych Wojen" seriali, które powstają aktualnie dla Disney+. Fani cyklu otrzymają wkrótce m.in. trzeci sezon "The Mandalorian", prequel "Łotra 1", "Rangers of the New Republic", a także produkcje o przygodach Boby Fetta i Ahsoki Tano.